Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért büntetnek meg, ha nem...

Miért büntetnek meg, ha nem használom a biztonsági ővet? Ha balesetem lesz, magamban teszek kárt, nem másban. Kinek, mi köze hozzá? Én bajom.

Figyelt kérdés
2009. aug. 21. 19:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Jobb azt bekötni hidd el. Én úgy hozzászoktam, hogy automatikusan kötöm be, már észre sem veszem hogy bekötöttem magam, és ha valaki beül hozzám egyből mondom hogy kösse be magát. 10 év és kb 500ezer km után, amellett hogy gondolkodom a C+E kategóriás jogsin, átismételtem a kreszt és a tapasztalataimmal összevetve, amellett hogy balesetmentes vagyok, elkezdtem gondolkodni egyes dolgok logikáján+ahogy olvasom hogy milyen balesetek vannak folyamatosan. Arra jutottam, hogy igenis van értelme a kresznek, ezt teljesen jóindulattal mondom. Biztos hogy elgondolkodtak rajta akik kitalálták és a módosításokat is. Igaz van olyan ahol a módosítások nem segítenek, aki nem figyel az 30-nál is elütné a gyalogost, bár mégis gyorsabban szoktak menni azok a hülyék akik gyalogost gázolnak. Tehát ha azt alapul venné hogy a gyalogátkelőhely márpedig azért van hogy átmenjenek és tudomásul venné a hülye fejével hogy megáll ha kell és úgy kell megközelíteni fokozott óvatossággal, akkor ha figyel és 50-nel megy is meg tudna állni! A zéró toleranciát baromságnak tartom, ha valaki bekap egy cukorkát hát kv-ra nincs köze az ittasvezetéshez, a régi szabály mellett a 8ezrelék alatt meg az semmi.
2009. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A hárompontos biztonsági öv azért különleges, mert valamennyi utas biztonságát javítja valamennyi balesettípus esetén. Ez egyaránt érvényes az első és a hátsó ülésen utazókra. Sokszor beszélnek a védelmi hatásról a frontális ütközések során, de az öv akkor is megakadályozza, hogy az autó utasai kiessenek a gépjárműből, ha az, például felborul” – mondta Hans Nyth, a Volvo Cars biztonsági központjának vezetője.


A legfontosabb, hogy az utas az ülésben maradjon, és a biztonsági öv ezt biztosítja. A balesetek során az autóból kirepülő emberek 75 százaléka életét veszti.(2) Összességében az öv az ütközésekkor bekövetkező halálos és súlyos sérülések számát körülbelül 50 százalékkal képes csökkenteni.(3)


A leghatásosabb és legolcsóbb életmentő

Nem lehet felmérni, hogy pontosan hány emberéletet mentett meg a hárompontos öv az 1960-as évek óta, mivel nem léteznek világszinten összesített forgalombiztonsági statisztikák. A becslések szerint a szám kicsivel meghaladja az egymilliót. Ráadásul ennél sokkal több esetben a biztonsági övnek köszönhetően nem szenvedtek súlyos sérüléseket az utasok.(4)


A becslések szerint a biztonsági öv használatának köszönhetően Európában évente közel 40 százalékkal csökken a halállal végződő közlekedési balesetek száma. Az Európai Unión belül 2005-ben körülbelül 11 700 vezető élte túl a közúti balesetet a biztonsági öv használatának köszönhetően. Csak Németországban ez az érték 2000. Ha e vezetők nem használták volna az övet, a németországi halálos balesetek száma a kétszerese lett volna 2005-ben.(5)


Az Amerikai Egyesült Államok vonatkozó 2004-es statisztikái azt mutatják, hogy a biztonsági öv használata 15 200 életet mentett meg, így a társadalom 50 milliárd dollár költséget takarított meg.(6)

2009. aug. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Tévedésben élsz!!! Szerinted, ha ütközöl és van melletted utas, lehet hogy ő a helyén marad, de te össze vissza fogod ütni. És lehet, hogy te nem halsz meg, de a szerencsétlen igen. És nem, nem a te bajod! Amúgy meg, ha annyira felelőtlen vagy, hogy az övet se kösd be, akkor ne is ülj autóba egyáltalán. 1:27-től lesz az a rész ami téged érint:

http://www.youtube.com/watch?v=YrDdVWoTzcg&feature=related

2009. aug. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Annyi a lényeg és mindenki ezt próbálja hangsúlyozni, hogy nem csak magadban tehetsz v. teszel kárt, ha nem kötöd be.
2009. szept. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Képzeld el. Fekszel egy koporsóban, rajta egy felirat. Élt 27 évet... Mellette anyukád, apukád...
2009. szept. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
56%

OFF: te mekkora f**z vagy...

ON: CSAK, MERT

2010. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Gondolkodjunk csak?

Párthovatartozástól függetlenül, mintha Toller László sem kapcsolta volna be a biztonsági övét. Pedig a szakvélemények szerint megúszhatta volna.

Szerinted most hogy döntene?

2010. máj. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ja és képzel, nekem volt balesetem és karcolás nélkül szálltam ki a fejre borult autóból( be voltam kötve). A legnagyobb bajom az volt, hogy a táskámból kirepültek a cuccok é össze kellet szedni a szélvédő darabok közül, és közben elvágtam a z ujjam.
2010. máj. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!