Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tettetek volna? Ma hazafel...

Mit tettetek volna? Ma hazafele jövet egy motoros szándékosan nem húzódott le -lakott területen kívül, én autóval- emiatt max.60 km sebességre kényszerített a sűrű szembejövő forgalom miatt.

Figyelt kérdés
Dudáltam, többször is. Amikor végre sikerült megelőzni, láttuk, hangosan röhög...
2009. aug. 21. 21:24
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
82%
Jah, hát kérem, Olaszország! :) Rómában jártam többször is, döbbenet, mennyi motoros van, és tényleg mindenki úgy közlekedik, ahogy akar. Sávok nincsenek is, közlekedő mint égen a tenger, és mégis jól megférnek egymással, ezt tapasztaltam :) (21:57-es újfent)
2009. aug. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem Körmend és Zalaegerszeg között volt? Mi is ilyen motorossal találkoztunk. Mikor megelőztük akkor bemutatott.
2009. aug. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Utoljára magyarázom, aztán feladom...


A szabály -'jobbra tarts'- mindenkire, a motorosra is vonatkozik. Ő 60-nal hajtott, amúgy 90 km/h volt a megengedett sebesség. Megelőzni végül csak úgy tudtam, hogy teljesen(!) áthúzódtam a bal oldali sávba. Így sokkal később előzhettem meg biztonsággal, míg, ha a jobb oldalon -és nem szinte a felezővonalon- halad, akkor a kitérés kisebb mértéke miatt, ezt előbb megtehettem, tehettük volna.


Tehát itt csak az autós húzhatja a rövidebbet és a motoros joggal röhög a tegyerébe? Na, ne.

2009. aug. 21. 22:22
 14/30 A kérdező kommentje:

Olaszo.-osnak:

Na, én dudálhattam, egy centit se húzódott beljebb...

2009. aug. 21. 22:24
 15/30 A kérdező kommentje:

22:21

Nem, de nem is olyan messze:)

2009. aug. 21. 22:29
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, rossz országban éltek. :) Nincs megoldás, és sajnos nem csak erre nincs...
2009. aug. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
82%

Na, akkor még egyszer fussunk neki. Én is utoljára magyarázom, aztán feladom. :)


Szóval azt kérdezted, mit tettünk volna. Én már kétszer válaszoltam rá, hogy dudálok, és várok. Bár legszívesebben az ember lekapná a motorról és hülyére pofozná, de nem teheted meg, max. elképzeled magadban.


Tehát mit tettem volna? Amit Te. Dudálok neki és várom, h elengedjen.


Ha nem enged el, és elegem lesz, akkor kicsit félreállok az út szélére (lenyugodni), aztán mikor ő már messze jár (szívasson mást), akkor elindulok szépen az autómmal 90-nel.

2009. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
73%

1.) Látta rajtad, hogy mazsola vagy, azért szívatott! :D

2.) Az 1-es pontot be is bizonyítottad már a kommenteiddel!

3.) Semmivel se könnyebb megelőzni a sáv jobb oldalán közlekedő motorost mint azt amelyik középen megy! Ugyanúgy át kell menned a szembejövők sávjába az oldaltávolság miatt!

4.) Bénáztál, most meg itt rinyálsz. Ez helyett inkább kapcsoltál vissza 3-ba, és padlógáz! El kell döntened, hogy előzöl, vagy spórolsz a benzinnel!

:D

2009. aug. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
69%
ÍGY IGAZ!!
2009. aug. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
63%

nos hát.. én smkp-val megyek. szinte mindig lehúzódok ha olyan helyen megyek ahol szabad nálam gyorsabban közlekedni.. de mikor városban 40es táblánál 50el megyek és letúr az autós és neki áll fejjebb akor utána bizony én is szivatom őket odakinn! amúgy is.. sosem köszönik meg ha lehúzódok.. sokszor már nem is az úton megyek hogy úgy is leelőzzenek hogy jönnek szembe.. és akkor semmi intés vagy jelzés.. hát ha nem köszönik meg akkor nem is érdemlik meg hogy lehúzódjak!

lehet hogy egy kis kcsggel volt dolgod de az is lehet hogy őt is felhúzták előtte és így állt "bosszút" .. ne foglalkozz vele. ha én minden Mátrában bénázó autós miatt itt hőbörögnék nem győznék kiírni a kérdéseim..

2009. aug. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!