Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kontaklencsém vagy szemüvegem...

Kontaklencsém vagy szemüvegem lenne, akkor belekerülne a jogosítványomba?

Figyelt kérdés
Az a helyzet , hogy van már jogosítványom A1-re és B kategóriára. Voltam pár nappal ezelőtt szemészeten , és kiderült , hogy rossz a szemem. ( eddig se volt jó , de láttam a számokat a táblán és a baboskönyvbe)Most ott tartok , hogy a táblán nem látom a számokat. Ha csináltatok magamnak szemüveget , vagy lencsét , akkor új jogosítvány kártya kell amiben benne van hogy szemüveggel vagy lencsével vezethetek csak??? Egyébként sofőr leszek. Hátrányt fog jelenti?? Ha lencsét csináltatok és nem szólok senkinek??Probléma akadhat belőle?
2011. okt. 22. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is szemüveges vagyok, igaz nem sofőr, de nem akarok vezetéshez szemüveget hordani addig, amíg el tudom olvasni a kiegészítő táblákat, meg az előttem haladó rendszámát, ezekkel nincs gondom.

Úgy gondolom a szemüveg korlátozza a perifériális látást, ezért nem szeretném.

Háziorvossal most hosszabbíttattam az orvosit, az alsó vonal alattiak már nem mennek végig.

Nem gondolom hogy így bármiféle kockázatot jelentek a közlekedőkre..

A rendőr csak a jogosítványba beírtakat kérheti, azt nem bírálhatja felül, nem szemész.

Egyébként is lehet olykor az embernek olyan szemgyulladása, amikor nyilván korlátozott (rossz) a látása, akkor magamtól nem ülök az autóba, "papír" meg nyilván nincs róla..

2011. okt. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, ha szükséged van a szemümegre, az bekerül a jogosítványba, rendőr az alapján kérheti és adott esetben büntethet.

(Hogy a komntaktlencsét hogyan ellenőrizné, azt nem tudom)

2011. okt. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Anno, mikor a jogsimat szereztem, akkor az orvosi vizsgalaton megkérdezte a doktornő, hogy feltüntesse-e vagy ne, hogy szemüveget kell hordanom..

Azt mondtam, hogy igen. Így a jogsimban is szerepel ez. Amikor megállított a rendőr, mindig megkérdezte, hogy hol a szemüvegem? Miért nem hordom... figyelmeztettek. Kb. a 10. alkalom után megbüntettek azt hiszem kb. 10ezer forintra. Azóta mindig hordom. De jobb is, hogy rajtam van, mert romlott a szemem és este/éjszaka nem éreztem már magam biztonságban, és másokat se akartam életveszélybe sodorni.


Szerintem ez a te döntésed, hogy feltüntetteted-e rajta vagy nem. A lényeg az, hogy lássál mindent és ne legyél felelőtlen!

2011. okt. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat! :) (Y)
2011. okt. 22. 21:47
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Én semmit nem láttam a táblán de leszarom, szerncsére ismerős az orvos és megadta ;)
2011. okt. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Remélem csak kamuzol!


Ha nem, akkor azt remélem, hogy egy zárkába kerültök a sitten, ha valakit elgombázol!

2011. okt. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Neked mi bajod van? mondtam, hogy megyek vagy szemüveget vagy lencsét csináltatni. Az hogy most nem tetetem bele a jogsimba az egy dolog...
2011. okt. 23. 11:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsi! Az előttem írónak szólt.
2011. okt. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

09:58

Ismerek olyan kis félszemű nyomorékot, aki csak a jobb szemére lát tökéletesen, a bal szemében a látóideg el van halva, csak foltokat lát, és éves orvosi ellenőrzés mellett így is vezethet.

2011. okt. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kontaktlencsét úgy ellenőrzi, hogy hordanod kell magaddal vezetéshet egy plusz szemüveget. Ha az orvosi alkalmasságid még tart, akkor hagyd a francba, majd a következőnél elbírálják, de hordj szemüveget/kontaktlencsét. Taxis is lehetsz szemüvegesen akár.
2011. okt. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!