Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jobbkezes utcáknál nem kell...

Jobbkezes utcáknál nem kell megállni, csak elég ha lassan megyek, és ha jön valaki megállok nem?

Figyelt kérdés

Ismerem a szabályt, csak nem értem, mi a baja anyámnak. Múltkor egyeütt mentünk, és én jobbkezes utcáknál megyek 20-25km/h val egyenletesen, és nézem szépen a jopbbkezeket, és ha jön valaki látom, és megállok, és megadom a jobbkezet.

Anyám erre enyhén szólva leba*** a fejem, hogy mi az, hogy nem állok meg minden utcánál...

De nem értem mi ezzel a baj?

Oktatómmal is mentünk lassan, és néztem a jobbkezeket és nem álltam meg minden utcánál, mert látni, hogy nem jön senki, akkor mehetsz, és sose mondta az oktató, hogy "figyi, te mi a f*szt csinálsz? Nem kéne megállni?..."


Anyám úgy vezet, hogy két jobbkezes utca között megy a 50-60 és megáll minden utcánál.

Most nem jobb az, ha megyek egy lassú 20-25km/ht és megtudok állni, mert az a 20km/h nem olyan gyors ám.

Azzal jött anyám, hogy de egy 20-szal menve nem fogok tudni megállni, ha valaki jön 100-zal.

De csaak nem olyan hülye senki, hogy neki is jobbkéz van, kis szűk utca, és jön felém 100-zal a jobbkezes utca felé nem?


Most tényleg szarul csinálom?



2013. jan. 14. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jobb egyes ülésben alapból csönd van. Ezt finoman add a tudtára. Vagy ne is reagálj rá, tekerd feljebb a rádiót. Majd megunja. Mellesleg az ő módszere sokkal több üzemanyagot, fékbetétet és kuplungtárcsát fogyaszt.


Amúgy csak annyira kell lassítani, hogy időben tudd észlelni a jobbról érkezőt.

2013. jan. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megállni, csak olyan sebességgel menni hogy jobbról jövő autó esetén biztonságosan meg tudj állni. Csak a stop táblánál kötelező megállni elsőbbségadáskor.
2013. jan. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jól csinálod. Anyud kb kétszer annyi benzint fogyaszt, gyilkolja a fékbetéteket és a kuplungot. 25-ről jó útviszonyok között nagyon hamar meg lehet állni. Úgy menj, hogy biztonságosan meg tudd adni az elsőbbséget.
2013. jan. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elsőbbséget kell adni. Az, hogy ehhez meg kell éppen állni vagy sem, az még autóvezetőre van bízva. Szerencsére még nem született rá egy 2/3-os törvény sem.

Teljesen megértelek. biztos vagyok benne, hogy jól is csinálod. A Földnek is jobb, hogy nem anyád módszerével vezetsz.

Ám meg kell mondjam, hogy ez nem a közlekedés, hanem sokkal inkább családi kapcsolatok kategória, sajnos...

Ha oda átjössz, szíves kifejtem, hogy miért csinálja ezt anyád. :)

2013. jan. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyenrangú útkereszteződés előtt nem kötelező megállni, de csak úgy közelítheted meg, hogy ha szükséges, a jobbról érkezőnek meg tudd adni az elsőbbséget, akár megállással is - mindezt úgy, hogy aki mögötted jön, ne veszélyeztesd hirtelen fékezéssel.

Vagyis ha neked nem szükséges minden "jobbkezes" utca előtt megállni és körülnézni ahhoz, hogy eldöntsd, jön-e valaki, akkor nyugodtan mehetsz megállás nélkül. Csak sajnos sokakban élnek rossz beidegződések egyes közlekedési szabályokkal kapcsolatban. Lehet, hogy anyukádnak annak idején valami hiperbiztonságos vezetésre törekedő oktató (vagy az ő apja/anyja) úgy magyarázta, hogy inkább álljon meg az egyenrangú útkereszteződések előtt, az a biztos, akkor észreveszi, ha jön valaki. Ő meg ezt szokta meg és lehet, hogy nem is tudja: nem ez a szabály.

2013. jan. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy sokszor nem belátható, ilyenkor sem állsz meg? Milliószor voltam úgy, hogy egy ott parkoló autó miatt, lehetetlen belátni, hogy jön-e valaki. Ilyennel Pesten a belvárosban nap mint nap találkozni. Nem ritkán van, hogy neked nem adják meg a jobb kezet, erre is illik odafigyelni. Itt Pesten, sokan még akkor is megállnak, ha éppen elsőbbségük lenne, ugyanis csak akkor van elsőbbséged, ha meg is adják. Magánvéleményem az, hogy inkább állj meg, egyszerűen nem nyersz annyi időt, ami egy esetleges biztosítási hercehurcát megérne.
2013. jan. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!