Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van-e bármi különbség a...

Van-e bármi különbség a normál és a színtévesztő (úrvezetői) B kategóriás jogosítvány között?

Figyelt kérdés

Jogsi szerzés előtt álló (enyhe zöld) színtévesztő vagyok, és főleg a következők érdekelnének: (de nem kizárólag)


0. Bekerül-e a jogosítványba, hogy színtévesztő vagyok?

1. Eltérő-e a bánásmód egy esetleges baleset esetén?

2. Külföldön szabad-e autót vezetni a próbajogsi lejárta után?

3. Ha igen és egy olyan országban vezetek autót, ahol színtévesztő egyáltalán nem kaphat jogsit (pl. Románia, Törökország, stb...) és igazoltat a rendőr, akkor mi van?

4. Ha így nincs gond akkor van-e olyan ország, ahol kizárnak a forgalomból?

5. Ilyen-olyan biztosítások esetén sorolhatnak-e magasabb kockázati kategóriába?


+1: Szerintetek veszélyesebb-e egy színtévesztő a forgalomban a normál színlátásúakhoz képest? (Szerintem nem.)


Bocsánat a sok kérdésért így egyszerre, de a többsége eléggé összefüggő és nem akartam mindet külön feltenni. Nem fontos mindegyikre válaszolni, ha nem tudsz. Lehetőleg olyan válaszoljon, aki tisztában van vele, hogy mit jelent pontosan a színtévesztés és nem keveri a színvaksággal. Köszönöm.



2013. jan. 19. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudok minden kérdésedre választ adni.


Ami biztos:

0: Magyarországon B kat. jogsit kaphatsz, kóddal jelzik rajta, mint ahogyan a szemüvegességet is.

1: Nem

2: Ez egy mindennapos kérdés (minden nap megkérdezi valaki). Abban a percben mehetsz külföldre, amint átvetted a jogsit, ha már nagykorú vagy.

5: Igen, nagyobb kockázat, magasabb díj


+1: Veszélyesebb. Egy időben divat volt a rendőrlámpáknál az eltérő alakú maszk a lencse előtt. Ebben az volt a jó, hogy akinek jó volt a szeme, nem zavarta, aki meg színtévesztő volt, az az alakot figyelte. Vezetőként nem találkoztam már ilyen megoldással.

2013. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A +1-ből az indoklásom lemaradt: pont a kritikus színek tévesztődnek. Azaz a zöld és vörös. Ritka az olyan eset, amikor nem lehet idejében látni, hogy a sorban melyik fény világít, de azért akad ilyen. Ha nem látod, hogy az alsó, középső (ha van) vagy a felső jelez, akkor gond lehet.
2013. jan. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

ma 18:45:


A gyakorlatban nincs komolyabb gond a színlátásommal, tökéletesen látom minden fényviszonyban a jelzőlámpák/táblák színeit is. Ennek ellenére kiszűrtek egy ilyen vizsgálaton a babos teszttel és azt mondták enyhén zöld színtévesztő vagyok. A jogsiban gondolom nem tüntetik fel a tévesztés mértékét, ezért vagyok kíváncsi a fentiekre.


Egyébként nem ritka az olyan eset, hogy a sorrendet nem lehet látni: ilyen például az éjszaka is, amikor csak a lámpa világít. Ennyi erővel megjelölhetnék korlátozásként azt is, hogy "csak nappal vezethet".

2013. jan. 19. 19:15
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem akarok csacsiságot írni, de farkasvakságnál szerintem van is ilyen korlátozás.
2013. jan. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

Nem magyarázom körbe , semmi különleges megszorítás nem fog érni .

Én is szintévesztő vagyok ,a jogsiban nincs is feltüntetve csak az orvosi kartonon . Tehát egyenértékű a jogsid az "úri B-vel " ......

2013. jan. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha nincs különbség, akkor miért szűrik itt is? Tudtommal hivatásoshoz úgyis más fajta orvosi vizsgálat kellene...
2013. jan. 20. 12:45
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Akik akik lenulláztak ! A szintévesztő nem eg és ugyanaz mint a színvak ! És nincs korlátozás a "B " kategóriában...

Hivatásosos jogsit nem kaphat .....

Nem tudom ebben mi volt hasztalan ? Kedves vagy nem kedves sötétségek :DDD

2013. jan. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Van egy úgynevezett "baboskönyv " itt mintha ledarálva és összekeverve lennének a különböző színek . Itt derítik ki ,hogy valaki szintévesztő avagy sem . És itt állapítják meg annak súlyosságát is ...

A SZÍNVAK nem lát szín különbséget ! A színtévesztő pld én is a vörös és zöld ami bekavar,de csak akkor ha mákszemnyi darabokban össze van keverve . A füvet zöldnek látom én is :)Ja és csak férfi lehet színtévesztő és minden 3. az !

2013. jan. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Ilyen marhaságot... Én is enyhén színtévesztő vagyok ( ahogy írta a kérdező is mákszemnyi pontokat nem tudok megkülömböztetni ha nagyon sok van összevissza ha tömören már igen. Egy zöld sárga piros lámpát én is kiszúrom messziről...
2015. jún. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%
Orbitális baromság az egész. Fogalma nincs az orvosoknak róla, hogy mit jelent a színtévesztés a gyakorlatban, a sok degenrált meg azt hiszi hogy összekeverik a színeket.
2015. dec. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!