Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A Pörbölynél történt balesetbe...

A Pörbölynél történt balesetben szerintetek ki a nagyobb részben felelős?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. A 15 km/h óra helyett 78 km/h-val közlekedő vonat vezetője vagy az autóbusz vezetője, aki a jelzőberendezés működésképtelensége ellenére és a vonat kétszeri jelzése ellenére is a sínekre hajtott.

2013. febr. 4. 22:37
 1/10 szántóvető ***** válasza:
1/3 vonat 2/3 busz.
2013. febr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
fele-fele (köd is volt, ami megnehezítette a gyorshajtó vonat észlelését)
2013. febr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, értem.

De állítólag 2x is kürtölt, ezek szerint süket is volt?

2013. febr. 4. 22:50
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
A jelzőberendezés nem működött. Jelzőőrnek kellett volna a vasúti átjárónál állni.
2013. febr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Dehogyis. Ilyen szabály nincs.
2013. febr. 4. 23:13
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Elég baj az.
2013. febr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hallottál már Bizmot-ot kürtölni?

Akkor az közel 80-as tempónál nem sokat jelent, ahogy az Ikarus sem csendes üzem...

2013. febr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor tulajdonképpen így azért már kezd összeállni a kép.
2013. febr. 4. 23:29
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Ez a jelzőőr halvaszületett dolog mert akkor kettőnek kellene állnia a kereszteződés két oldalán
2013. febr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ki hogy van vele, amikor a jogsit csináltam megtanultam:

A villogó fehér fény azt jelzi, hogy a vasúti átjáró biztosítóberendezése működőképes, nem azt, hogy nem jön vonat.

Ha se kép se hang az átjáróba, akkor sz@r a biztosítóberendezés, megállok és szétnézek.

Egyedül sem hajtok rá az átjáróra ész nélkül, nemhogy 10-20-50 emberrel a hátam mögött.


Felmerülhetne a kérdés, mi lett volna, elromlik az átjáró biztosító berendezése/kilopják az akksit stb, de még nem tud róla senki és ugyanúgy köd van? Akkor a vonat 80-nal ( máshol 120-szal ) érkezik, és a buszsofőr ugyanúgy behajt az átjáróba > szintén tragédia tragédia.

A buszvezető nagyot hibázott és nap mint nap látok hasonló idiótákat buszt vezetni, ami azért kicsit elszomorító.

2013. febr. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!