Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lakótelepi gebasz: egy ilyenné...

Lakótelepi gebasz: egy ilyennél is jobbkézszabály van (nincs tábla), vagy pedig a nagyobb út elsőbbséget élvez?

Figyelt kérdés
Lakótelepeken szokott lenni, hogy van a rendes út, és a lakótelep parkolójából kijövő kisebb út, ami keresztezi a járdát, ezért kis szintkülönbség is van a nagy úthoz képest.

2013. febr. 8. 04:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés. Ebbe sokan belefutnak. Ha csak parkoló, akkor nincs semmi, de a békesség kedvéért tanácsos jobbosra venni. Ezen nem múlhat. Annyi jogait vélő beteg ember van, hogy jobb elengedni. Amúgy sem szabadna száguldozni, akkor meg nem mindegy? Akkor jobbos, ha utcaneve van a parkolónak, és megadják. Ezen nem múlhat.
2013. febr. 8. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Rengeteg ilyen van. Nekem a forgalmi vizsga útvonalam is ilyen helyen volt. (IX. kerület József Attila lakótelep)

Igen, jobbkezes. A szintkülönbség nem a pár centit, padkát jelent, hanem felüljárót, alagutat.

2013. febr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%

Ez egy mérhetetlen hülyeség, amit az előző válaszoló írt!

Ha szintkülönbség van, az nem jobbkezes utca.

Ennek ellenére, a sok nagy okos kihajt elém.

A múltkor az előttem lévő ugyanilyen helyzetben (Rákospalota lakótelep) koccolt.Megkértek, hogy maradjak tanunak. A rendőr egyértelműen nem jobbkezesnek ítélte meg a kereszteződést.

Ennek ellenére tanácsos figyelni, abba meg senki nem hal bele, ha el kell engedni egy másik autóst.

2013. febr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább jobbkezesnek veszem, ha a szélesebb úton megyek és alárendelt útnak, ha a megemelt szintű útról érkezek, noha meggyőződésem, hogy ez parkolóból való kiállásnak minősül, azaz alárendelt útról van szó. De nem izmozok, úgysem kell ilyen helyeken kilométereket vezetni.
2013. febr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Ahol nincs parkoló tábla az nem minősül parkolónak, csak egy útnak ami mentén meg lehet állni.

És a padka nem számít szintkülönbségnek.

2013. febr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb út elsőbbséget élvez.


Nos néhány közkeletű tévedést tisztázzunk.


Egyenrangú utak kereszteződése ha szilárd burkolatú út kereszteződik szilárd burkolatú úttal (vagy földút földúttal), s tábla nem szabályozza az elsőbbséget.

Az út fizikai kiterjedése, sávok száma érdektelen.

Akár egy 2x16 sávos úton is lehet elsőbbsége egy 1x1 sávos, egyirányú útról jobbról érkezőnek.


Az a megoldás, hogy a járda „kvázi” fekvőrendőrt képez az úton, nem mérvadó az elsőbbség szempontjából. Ilyen egyébként csak sebességkorlátos helyeken szokott lenni (30 km, vagy kisebb.)


Megjegyzem, lakó pihenő övezeten belül (ha tábla nem rendelkezik másképpen) 20 km/óra a megengedett legnagyobb sebesség. Így azt állítani, hogy egy elsőbbséget meg nem adó mozgási sebességének vagy irányának hirtelen megváltoztatására kényszeríti a másikat, vicces lenne.


A parkolóból kihajtónak nincs elsőbbsége. De csak ott, ahol a parkoló kifejezetten csak parkolási célt szolgál. Nem része az útnak. Az olyan úton lévő parkolótábla, ami csak kijelöli, hogy ott parkolásra alkalmas hely van, ebből a szempontból nem számít.


Közkeletű tévedés szokott lenni a lakó pihenő övezet vége táblával kapcsolatban az is, hogy az övezetből kihajtónak nincs elsőbbsége. Ez a tábla nem rangsorolja az utakat, nem szabályoz elsőbbséget.

2013. febr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hat en meg ott ugy vizsgaztam le hogy ami nem szamit Parkolonak az vegig jobb kezes. En ott inkabb megallok legfeljebb dudalnak..
2020. júl. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es! Hét évet vártál rá, hogy írj valami sületlenséget?
2020. júl. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem aztan mindegy ha beled mennek te tudod :)
2020. aug. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha lenne egy kis eszed is :) mikor feltettek a kerdest honnan tudod te azt hogy maga a fiok akkor letrejott? Amugy csinaltam Yt ossze allitast :)))
2020. aug. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!