Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A "vagyányan vezetés" egyenlő...

A "vagyányan vezetés" egyenlő a jó vezetési tudással?

Figyelt kérdés

Unokabátyám úgy vezet, hogy ami kanyart általában 40-50 el veszek, be Ő azt beveszi 70nel is. Jó, átmegy a szembesávba, de mindig megnézi, hogy tiszta-e a szembe oldal, és úgy kanyarodik be gyorsan.

Meg ahol én fékeznék, Ő csak nagyobb ívben kanyarodik, és hozzá se ér a fékhez.



És amióta ismerem így vezet, és még soha nem volt balesete. Soha nem húzta meg az autót, nem ment neki senkinek, nem tolatott bele semmibe...

Mások meg a családban óvatosan vezetken és mégis meghúzták az autót, meg koccantak.


Tehát azt tudom, hogy az utca nem versenypálya, és nem kéne az unokabátyámnak ilyen felelötlenül vezetnie, mert nem csak Ő van egyedül az utakon.

De, ha azt nézzük, hogy így vezet, és még sosem volt balesete, meg semmi, akkor az azt jelenti, hogy a vagány módra való vezetés azt is jelenti, hogy jól is tud vezetni az ember?



2013. febr. 26. 14:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

tudod te is,hogy az unokabátyád nem jól vezet,hanem gyorsan,

nem kéne ezt tőle átvenned,

2013. febr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt nézzük, hogy más esetleg nekitolatott valaminek, meghúzta a kocsit , kis hiba.

Nagybátyád egyszer hibázik, lehet vesedonor lesz. Jobb esetben ő és nem más.

Az, hogy valaki játssza a zacskóját az úton, az közel sem jelenti, hogy jól vezet. Van pár ismerősöm, ha állatkodnékjuk támad, akkor kimennek a Hungaroringre vagy Kakucsra, de a közúton nem szórakoznak.

2013. febr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 jackson666 ***** válasza:
lehet hogy nemhuzta meg még az autót meg nem koccant vele az unokabátyád de viszont nagyobb balesetet fog előidézni az iylen stilusu vezetésel mert laza és bármikor lehet más is figyelemtlen és akkor kész a baj. aki óvatosabb az viszont jobban figyel és biztonságosabb.
2013. febr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Nem tudás kell ehhez. Lehet hogy a kedves rokon ezt tudja, de pl oldalsó tükörből nem bír egyenes vonal mentén tolatni, neagyisten íven. Pedig még azse a hűde kategória, csak h egy apró példát említsek.
2013. febr. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 szántóvető ***** válasza:
nem egyenlő a vezetési tudással.de hogy valami pozitívumot is írjak,lehet hogy jól vezet az unokabátyád.
2013. febr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
én csak szerencsésnek mondanám. tegyük fel egy nehezen belátható kanyarban tér át egy kicsit a záróvonalon, és hirtelen jön egy autó szemben. eddig nem jött, de az nem zárja ki, hogy megtörténhet. viszont ha csak a címet nézzük, akkor azt lehet 2 részre is osztani, hogy aki azért vezet úgy, mert csak bizonyítani akar valakinek, és van az, aki valóban azért vezet úgy, mert magabiztosan, rengeteg tapoasztalattal rendelkezik.
2013. febr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Láttam én már vagány srácokat elméretezni a kanyart és telibetrafálni a beton villanyoszlopot :), meg tavaly szilveszterkor egy másik vagány társaságot a település központjában fejtetőre állni a beton vizesárokban. Addig egész vagányan mentek... percekkel azelőtt még vagányul engem is megelőztek. Ha megnézzük a halálos balesetek legalább 50 százaléka a "vagány" vezetésre vezethető vissza. Persze addig a pillanatig mindenki túléli.
2013. febr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Tudok olyan bekötőutat, 3km az egész (51-esről a Duna felé), ahol 3 kereszt van és gyertyák meg virágok.

Nagy valószínűséggel nekem nem lesz ott olyanom.

Kinek lehet? Akit leirsz, hogy hogyan vezet....

2013. febr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Kiskunlacháza és Ráckeve között? :)
2013. febr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Aki vagànyan vezet, nem feltétlenül tud jól vezetni. Aki jól vezet, az tud vagányul vezetni. Ez az összefüggés szerintem.


Nagybátyád lehet, hogy jól vezet - de az is lehet, hogy óriási mázlista. Én mindenesetre a defenzív vezetés híve vagyok, a magam szemszögèből nézve nem tartom követendő példának a rokonod vezetési stílusát.

2013. febr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!