Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A "vagyányan vezetés" egyenlő...

A "vagyányan vezetés" egyenlő a jó vezetési tudással?

Figyelt kérdés

Unokabátyám úgy vezet, hogy ami kanyart általában 40-50 el veszek, be Ő azt beveszi 70nel is. Jó, átmegy a szembesávba, de mindig megnézi, hogy tiszta-e a szembe oldal, és úgy kanyarodik be gyorsan.

Meg ahol én fékeznék, Ő csak nagyobb ívben kanyarodik, és hozzá se ér a fékhez.



És amióta ismerem így vezet, és még soha nem volt balesete. Soha nem húzta meg az autót, nem ment neki senkinek, nem tolatott bele semmibe...

Mások meg a családban óvatosan vezetken és mégis meghúzták az autót, meg koccantak.


Tehát azt tudom, hogy az utca nem versenypálya, és nem kéne az unokabátyámnak ilyen felelötlenül vezetnie, mert nem csak Ő van egyedül az utakon.

De, ha azt nézzük, hogy így vezet, és még sosem volt balesete, meg semmi, akkor az azt jelenti, hogy a vagány módra való vezetés azt is jelenti, hogy jól is tud vezetni az ember?



2013. febr. 26. 14:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Unokabátyám úgy vezet, hogy ami kanyart általában 40-50 el veszek, be Ő azt beveszi 70nel is. Jó, átmegy a szembesávba, de mindig megnézi, hogy tiszta-e a szembe oldal, és úgy kanyarodik be gyorsan. Egyszer lesz valaki abban a sávban...feltételezem egy 15 éves fosládát vezet?
2013. febr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Aki jól vezet, az tud vagányan vezetni baleset nélkül. Ott a probléma, hogy megpróbál vagányan vezetni, aki nem tud.


Lehet, hogy az unokabátyád jól vezet egyébként, de ezt így nehéz lenne megállapítani. Belátható kanyarban a kijáratnál szembe sávba menés szerintem nem olyan nagy vétek. Én van hogy csak szimplán a gumik kíméléséért engedem át.

2013. febr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Egyszer így szállt el valaki Iklad és Galgamácsa között.. belátható kanyar volt, és nagyobb sebességgel kicsit átengedte az autót a szembejövő sávba. Azzal persze nem számolt, hogy abban a sávban az út minősége elég tré volt, és hát a nagyobb sebesség miatt nem sikerült korrigálnia neki. Ha 110 helyett 80-nal ment volna lehet ma is élne...
2013. febr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Dehogyisnem... a kezdő írásban benne van.idézem:

"Ő azt beveszi 70nel is. Jó, átmegy a szembesávba, de mindig megnézi, hogy tiszta-e a szembe oldal, és úgy kanyarodik be gyorsan."

Különben minek menne át a másik sávban. Logikus, hogy azért mert nagyobb sebesség miatt nem képes a sávban tartani. Ergo ha ilyenkor korrigálni kellene, nem tudja csak jobban alászedni, ellenkezőesetben az árok felé kellene kormányozni. Nagyobb sebesség, hirtelen élesebbé tenni a kanyart, (amit nyilván azért húz el, azzal a sebességgel képtelen sávban tartani) + úthiba = vagy megdobja az autót, vagy kicsúszik...

Szerintem pont erről szól a kérdés

2013. febr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Kiskunlacháza és Ráckeve között? :)"

Nyertél, igazából nem is tudom, hogyan lehet ott fejreállni, dehát mégis lehet...

2013. febr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Kedvencem a vagány Jaguáros :)

http://www.youtube.com/watch?v=q5pFZ12iShc

Ez is tele van vagány pilótákkal :)

http://www.youtube.com/watch?v=IdLHAqL8KJw

2013. febr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én egyet értek a kérdezővel: általában aki gyorsan vezet, az tud is vezetni olyan 95%-ban, mert aki szeret gyorsan menni, az azt jelenti hogy szeret is vezetni, és azért szeret vezetni, mert tud is :)
2013. febr. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Kapócs Zsóka is szeret gyorsan vezetni...

http://www.youtube.com/watch?v=P3fRoEYUhfE

2013. febr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Hát ezt inkább versenybalesetnek látom. És különben is pályán történt.
2013. febr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Érdekes... a szövetség nem versenybalesetnek látta :)

Az igaz, hogy pályán történt, de kanyarok levágása is annak tűnik mintha a vezető versenypályának látná az előtte lévő közutat.

2013. febr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!