Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Arra van jogszabály, ha...

Arra van jogszabály, ha megtévesztően elindulok a pirosnál, és miattam valaki átmegy rajta?

Figyelt kérdés

Álltam a pirosnál, de még jóval a vonal előtt álltam meg. Mellettem még egy egyenesen menő sáv. Láttam, hogy már vált a gyalogos lámpa, és kicsit lendületesebben megindultam, kb 3 métert. de megálltam jóval a vonal előtt. A melettem lévő meg azért, mert azt látta, hogy megindulok, telibe átment a piroson,

Most ha telibe vágja még egy keresztbe érkező autós, akkor hivatkozhat arra, hogy azt látta, hogy elindulok?



2013. márc. 8. 16:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
mert Ő egy figyelmetlen fax neked ahhoz mi közöd?de ha lehet sportszerűen ilyesmit ne csinálj:)
2013. márc. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert őneki a lámpa zöld jelzésénél szabad csak elindulnia, nem pedig ha más is indul. Sőt, ha te átmész a piroson, az sem jogosítja fel, hogy ő is megteheti.

Ugyanúgy 50000.- Ft, teljesen mindegy milyen okból tette.

2013. márc. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Ő sara.


Egyszer álltunk teherautóval a Nagy Lajos Király útján a pirosnál ( az M3 felé, még az Erzsébet k-né útja előtt, ahol a kifelé haladó sáv keresztezi a villamost).MEgelőzte a sort és bevágott elém teljesen szabályosan egy Audi, de ő már a lámpát nem látta, mert a vonal előtt állt meg. Kicsit előrébb gurítottam a teherautót ( kb 1 métert ) a csávó erre úgy lőtt ki a pirosnál, hogy öröm volt nézni :)

2013. márc. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 szántóvető ***** válasza:
hivatkozni lehet bármire de a rendőr kiröhögné mert a KRESZ az irányadó minden esetben.Piros volt,elindult,kizárólag ő viseli a következményeket.
2013. márc. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Beviz Elek ***** válasza:
44%

Sok eszetek van. Jöjjön keresztbe egy autó amiben egy család utazik, menjen neki, boruljon fel és essen rá egy gyalogosra a járdán. A volt főnököm is megcsinálta (nem történt baj), legszívesebben szemenköptem volna.


Gratulálok... Jogosítványt az ilyen embernek!

2013. márc. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én mellettem bárki ugrálhat, indulhat a sávjában, én a lámpát figyelem, mikor indulhatok, nem a másik autóst. Szerintem ha valaki ezért elindul, az megérdemli, hogy összetörjék.
2013. márc. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Max a lelkivilágod láthatja kárát.
2013. márc. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Max a lelkivilágod láthatja kárát."

Azért, hogy valaki nem odafigyel és benézi a lámpát, ne neki legyenek már álmatlan éjszakái..

2013. márc. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Beviz Elek ***** válasza:
30%
Làtom le vagyok pontozva... nem èrtem hogy mièrt... mióta jó valakit megsz.patni hogy àtmenjen a piroson? Azèrt mert esetleg tùlcsùszott ès nem làtja a làmpàt mèg nem kell szivatni....veled is elöfordulhat. Ès emellett mèg a szabàlyosan közlekedöt is veszèlyeztetni aki keresztben halad.... pontozzatok le barmok...
2013. márc. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%
Én sem értem a lepontozást, szerintem akármekkora köcsög is valaki, amiért bevágott a sor elé, azért nem kell büntetésből beküldeni a villamos alá vagy a szabályosan keresztben közlekedőket veszélyeztetni. Inkább segítsük egymást - okos enged, szamár szenved alapon.
2013. márc. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!