Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Arra van jogszabály, ha...

Arra van jogszabály, ha megtévesztően elindulok a pirosnál, és miattam valaki átmegy rajta?

Figyelt kérdés

Álltam a pirosnál, de még jóval a vonal előtt álltam meg. Mellettem még egy egyenesen menő sáv. Láttam, hogy már vált a gyalogos lámpa, és kicsit lendületesebben megindultam, kb 3 métert. de megálltam jóval a vonal előtt. A melettem lévő meg azért, mert azt látta, hogy megindulok, telibe átment a piroson,

Most ha telibe vágja még egy keresztbe érkező autós, akkor hivatkozhat arra, hogy azt látta, hogy elindulok?



2013. márc. 8. 16:56
1 2
 11/15 szántóvető ***** válasza:
10-es egész más volt a kérdező által felvázolt szituáció,magyarul fantomkérdésre válaszoltál.
2013. márc. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Beviz Elek ***** válasza:

Nem kifejezetten a kérdezőnek szólt, inkább neki:

# 3/11 tegnap 17:04


Ha a másik látja a lámpát, akkor természetesen nem a többieket kell figyelni, de amikor nem látja, akkor k.rvavicces ezzel játszani.

2013. márc. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A 3-as vagyok. Ha nem jött volna át az irónia: én voltam az első, mögöttem állt a sor és az Audis az egész sort megelőzte záróvonalon és beállt elém.

Az, hogy előrébb gurultam... na bameg, nem egyenes az út. Elég lett volna elindulni, ha dudálok vagy ilyesmi.


Ha valaki belecsúszik egy pirosba azzal nyilván nem szórakozunk, de ő májer volt, mert záróvonalon megelőzött 8-10 autót ( sima kétsávos úton ), aztán beállt az 5 méteres A8-cal a stop vonal elé 1,5 méterrel...

Szándékosan írtam helyszínt, villamossínt kell keresztezni, nem személyautó forgalmat.

2013. márc. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"de amikor nem látja, akkor k. rvavicces ezzel játszani."


Ha nem látja a lámpát, akkor már régen a vonalon túl állt meg, vagy valami szabálytalan módon került oda! Akkor meg hadd szívjon!

:D

2013. jún. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Beviz Elek ***** válasza:

Harkonnen te tényleg ennyire h.lye vagy, vagy csak tetteted? Ha mondjuk ez az Audis nem látja a làmpát, te megszivatod és oldalról (szabályosan) pont a te anyád jön, aki beledöglik az ütközésbe, akkor is ezt fogod gondolni? Jó tudni, hogy ilyen emberekkel találkozom nap mint nap az utakon...


És persze az szivassa csak a másikat, akinek még sosem volt rossz döntése!

2013. jún. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!