Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Létezik intelligens közlekedés...

Létezik intelligens közlekedési lámpa?

Figyelt kérdés
Amelyik érzékeli, hogy mennyi autó áll elötte, és aszerint vált pirosra vagy zöldre.
2013. márc. 10. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Léteznek úgynevezett "hurkos" kereszteződések.


Egy réz hurok van az aszfaltba építve. Ha megáll fölötte egy autó, akkor azt érzékeli. Pontosan nem tudom hogyan, de feltételezem, hogy valamiféle indukció alapján. Ha nincs várakozó autó az alacsonyabb rendű úton, akkor a magasabb rendűn folyamatosan zöld van. (Ezért is tanítják, hogy a lámpához közel állj meg)

2013. márc. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Ja, ilyen hurkos, vagy mifene itt is van a környékünkön, de gyakorlatilag úgy működik, hogy ki kell szállni és megnyomni a gyalogos lámpának a gombját, azt fél perc múlva vált:) Tisztára EU szabvány :)
2013. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szántóvető ***** válasza:
létezik forgalomértékelős jelzőlámpa.
2013. márc. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze, Magyarországon széles körben elterjedt megoldás, de azt általában nem tudja érzékelni, hogy mennyi autó áll a lámpánál - csak azt, hogy áll-e ott jármű egyáltalán. Ráadásul a kerékpárost nem biztos, hogy érzékeli, szívtam már emiatt.


Aztán vannak a tömegközlekedési eszközöket segítő automatizált lámpák, ezek pl. zöldidőt hosszabbítanak, ha valamilyen előnyben részesített jármű közeleg. Ilyeneket idén kezdenek telepíteni Budapesten, bár próbaüzemre már volt példa eddig is (pl. a Leányka utcai felüljárónál volt néhány évig).

2013. márc. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A hurkos rendszer eléggé "egybites" ilyen szempontból, és hát igen, álltam már ilyen előtt két lámpaváltásnyit, mert a bringát nem detektálta :) De van, ami a 200 kilós motort is simán ignorálja, ha nincs belőle legalább kettő egymás mellett :)

Olyan intelligens lámpák, amikre szerintem a kérdező gondolt, Seattle-ben vannak, a Microsoft tervezte a rendszert. Az autósok nem rajonganak érte mondjuk.

2013. márc. 11. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
Mifelénk még a rendőr sem intelligens, nemhogy a lámpa.
2013. márc. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!