Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Képes fizikailag egy 100...

Képes fizikailag egy 100 férőhelyes utaszsállító gép fejjel-lefelé repülni?

Figyelt kérdés

Filmben láttam. Orsóba mentek vele, és fejjel-lefelé repültek vele.

Ez nem egy vadászgép, hanem egy utaszszállító repülő, amelyen 110 ember tartózkodott...

Képes fizikailag egy ekkora repülő fejjel-lefelé repülni hosszabb távon, zuhanás nélkül?



2013. márc. 17. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú távon nem lenne képes repülni. Üzemanyagot sem kapna és olajat sem. De egy átfordulást szerintem kibírna.



Ezt egyébként nem a Kényszerleszállás című filmben láttad?

Ott se bírta sokáig a gép.

2013. márc. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt. Megkockáztatom, hogy rövid távon sem, a túlterheléstől egyszerűen leszakadnának a szárnyak.
2013. márc. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen ott, nem bírta sokáig, de inkább az érdekel, hogy képes-e egyáltalán átbillenni ennyire, rögtöni zuhanás nélkül.
2013. márc. 17. 15:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Aerodinamikailag szerintem képes lenne fejjel lefelé repülni.


Viszont lehet hogy bejönne a 2. válaszadó sejtése és szétperegne a madárka.

2013. márc. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem, mivel olyan a szárny kiképzése, hogy a felső részén gyorsabban áramlik a levegő, mint az alsón. Ez nyomja felfelé a szárnyat. Ha átfordulna akkor a gravitáción túl még ez az erő is nyomná lefelé, pillanatok alatt lezuhanna.
2013. márc. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően hosszútávon nem képes rá. Ahogy írták előttem is, sem a tüzelőanyag rendszere nem műrepülésre van tervezve, se a kormányfelületek, azok mérete és kitéríthetőségének mértéke nem úgy van kialakítva, hogy egy ilyen manővert biztonságosan kivitelezhesse. De voltak balesetek, amikben ilyen nagy gépek a hátukra fordultak. Ezek jelentős része tragédiával végződött. De voltak kivételes esetek, amikor sikerült talpra tenni a gépet, volt elég magasságuk, hogy kimanőverezzék a szituációt. Azonban ezekben az esetekben a fellépő túlterhelés károsította a gép szerkezetét.

Viszont volt egy kísérlet, amiben egy vakmerő pilóta egy Boeing 707-el csinált egy palástorsót és túlélte a személyzet is és a pilóta is :).

http://www.youtube.com/watch?v=AaA7kPfC5Hk

2013. márc. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hosszú távon nem, de kellő magasságban szerintem meg tud fordulni, rövidebb ideig, amíg nem esik le a sebesség végzetesen. Láttam is egy gépeltérítésről szóló igaz történetet, ahol így "fegyverezte le" a pilóta az eltérítőt. Azt hiszem egy DC-10-es volt a gép. Mindjárt meg is keresem. Tessék: https://www.youtube.com/watch?v=N8VyINWlrQg
2013. márc. 18. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem képes rá. A gép repülése a azon alapul, hogy a szárny felső részén az eleje íveltebb, és a mögötte lévő rész hirtelen lapos.

Alatta normális felülető a szárny. Mivel felül így több levegőt szorít ki mint alul, így vákuum keletkezik és a gépet repülésre késztetni. Fordított esetben pont fékezni a gépet a levegő, és még a gravitáció is húzná. Elég gyorsan lezuhanna, de szimulátorban persze lehetséges :D

2014. okt. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!