Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért dudálnak rám olyanok,...

Miért dudálnak rám olyanok, akik a sebesség határ fölött autóznak?

Figyelt kérdés

Körbenézek, sehol senki, kifordulok, utolér valaki hirtelen, és nyomja rám a dudát, villogtat.

De az nem 50km/h val jött, hanem legalább 70-80nal, mert olyan távolságban ahol nem is látni, és mégis utolér, nem jöhetett korlátozást betartva.

És mögém ér, mikor még 30-40 körül megyek, és fékeznie kell rendsesen.

Most miért idegesek ezek az emberek?

Egy autóval nem lehet felgyorsulni 1 mp alatt 50-60ra.

Még a sportkocsiknak is kell idő, hogy elérjék ezt a sebességet.

És mégis sokan, ha gyorshajtanak, és beérnek, dudálnak, villogtatnak, előznének ott is meg, ahol veszélyes, záróvonal van.

Engem nem izgat, ha száguldoznak, de miért kell a normálisan közlekedőket b*szogatniuk?



2013. márc. 18. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
rám sose szoktak dudálni. balf*sz vagy, csak nem látod be
2013. márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Antimod ***** válasza:
92%
Ki kell fejlesztened irányukban a sztoikus nemtörődömséget, különben mindig a plafonon leszel, amikor vezetsz. Az pedig elég balesetveszélyes állapot.
2013. márc. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van Mo-n.

Már jó pár éve No-ban élek, és meglepödök minden lakalommal mekkora tuskók vezetnek Mo-n.

Föleg autópályán villogják el a haját is az embernek.

2 éve mentem egyedül haza, már éppen elegem volt mindenböl. M1 külsösáv tele kamionokkal, szinte beférni sem lehet közéjük. Elkezdek elözni elöttem is mennek, de én is nyomom 140 körül. aztán mögém áll egy régi kisteherrel egy fiatal srác. (még nem is nagyteljesítményü autó) elkezd villogni. de hát esélyem sincs lehúzodni, mert kamionok egymás seggében. De megyek 140-el ez fölé nem akartam menni, hiába német autó akkor sem. Mikor a kamionok elé kerültem és abban a pillanatban mielött lehíuzodtam megpöcköltem a féket. én nem fékeztem, de a féklámpa felvillant. majd kinéztem balra és mosolyogtam. A fiu iszonyatosan szitkozodott és mutogatott. gondolom leverte a víz rendesen, mert teljesen rámállt elötte.


de ez a mentalítás mindig meg van otthon. 1000km gond nélkül és 300km az idiótákkal.

aztán kell kb 2-3 nap mire vissza szokok ebbe a mentalításba és már nem idegesítem fel magamat.

2013. márc. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Beviz Elek ***** válasza:
17%

Az elsö vàlaszolónak igaza lehet. Èrdekes, nekem sem dudàlnak. Mèg akkor sem, ha lassù gyenge autóval vagyok, mert a gàzpedàt ismerem. Engem sosem èrtek hirtelen utol, ez is èrdekes...

A problèma a balf.szsàggal van, amikor:

1. Amikor a gyorsìtósàv vègèn satuzik a 2ezres benzines, mert nem tudta felvenni a kamionok sebessègèt. Nekem az ezres suzukival ment...

2. Amikor az m0son az ùj Corsa 70nel feltartja a kamionokat (akik nem elözhetnek).

3. Amikor lakott területen tartod a 60at, a màsik kikanyarodik ès ahelyett, hogy a jobb szèlsö pedàlt nyomnà, le kell lassìts 30ra. Ha vàrost nèz, akkor vàrja meg amìg elmegyek.


Ma reggel èrtem haza Erdèlyböl, ott bezzeg nincs ilyen sirànkozàs, mert az autósok odafigyelnek a màsikra ès a GYORSABBRA! Oda kène menni kicsi tapasztalatot gyüjteni. Nem kell àtvenni az ottani stìlust, de el kellene menni megtanulni vezetni!


Ott ha valaki indokolatlan lassù, akkor lehùzódik, nem höbörög, hogy megèrkeznek a seggèbe, hanem elengedi a gyorsabbat, hogy haladjon.

2013. márc. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
1-es, 4-es, ti még soha nem láttatok olyan kereszteződést, ami nehezen belátható és ha valaki jelentősen túllépi a megengedett sebességet, akkor képtelenség értelmesen kikanyarodni, mert a veszélyt nem is lehet észlelni időben?
2013. márc. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%
4 éve vezetek, és 1 kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor dudáltak rám. Nem kéne kifordulni amikor közel vannak, illetve olyankor taposd rendesen. Gyenge autóm van nekem is, de sosem volt még gond.
2013. márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Magadat sodrod veszélybe, ha egy olyan autó elé fordulsz ki, ami (a korlátozás ellenére) száguldozik. Az érdekes hogy nem látszott, egy nem belátható kanyar volt az úton? Mert azt el tudom képzelni. Aki 70-80-al jön, az nem fog csak úgy ott teremni, mint villám.

Elém is kanyarodtak már ki, igaz, hogy lakott területen kívül, láthatta, hogy jövök, de élesen kivágódott, vannak ilyen vaksik (vagy őrültek?), nem száguldoztam, de nagyot fékeztem, de nem dudáltam, nem villogtam, hülye és kész. Nem csak a száguldozót büntetitek ilyenkor, hanem magatokat is, mert ha beléd csapódik az autó, akkor rossz esetben neked annyi, jobb esetben is a kocsid ripityára törik. Nem jobb lenne kicsit jobban lelassítani, vagy akár meg is állni, jobban körülnézni, NEM KOCKÁZTATNI, figyelni a többi autósra, és elkerülni a veszélyes helyzeteket?

2013. márc. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Én is egyszerű autót vezetek, szabályosan. De engem sem dudált még le egy szabálytalankodó sem, pedig alig vannak, akik bírják az 50-et lakott területen belül, de ők mindig ki tudnak kerülni dudálás nélkül is.

Szóval benned is lehet valami hiba...

2013. márc. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon sok bunkó dudálós van, én mindig megeresztek egy átkot nekik, remélem utoléri őket a balszerencse és soha nem lesznek boldogok. Néha látjuk is őket felfordulva az árokban, ilyenkor örülünk!
2013. márc. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
60%
Most bocs, de nem is emlékszem mikor dudáltak rám ilyenek miatt...valószínűleg, te vagy az aki nem tart lépést a forgalom ütemével (nem gyorshajtásra, és szabálytalan cikázásra gondoltam) ..ismerek ilyeneket, akik alapból tötymörögnek pontra sebességgel és azt hiszik teljesen szabályosak, rossz ütemben vezetik a kocsit...ezeket a legjobb gyorsan kikerülni,és az első adandó alkalommal leelőzni....
2013. máj. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!