Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagyobb forgalomban inkább ne...

Nagyobb forgalomban inkább ne engedjem magam elé a busz ki a megállóból?

Figyelt kérdés

Reggel történt, 7 körül gondolom mindenki siet dolgozni jött volna ki a megállóból a busz, már láttam messziről, hogy indecel, de a 5 autó már elhúzott elé, én úgy voltam vele, hogy hát a buszon lévők is siethetnek dolgozni, vagy suliba, és villogtattam a buszosnak, miközben lassítottam, kijött, megköszönte elakadás jelzővel.

Le is zárult volna a történet, ha a mögöttem lévő nem dudált volna rám, és villogtatott mikor meglátta, hogy ki akarom engedni a buszt.

Gondolom Ő neki nem tetszett, hogy most majd lassabban kell menni, esetleg a következő megállóban a busz mögött állni.

A KRESZ szerint ha kifele indexel a busz ki kell engedni. Én meg rendes is akartam lenni, mert a buszon lévők is lehetnek késében, ők is időre mennek, és ha nem engedem én ki a buszt, kitudja a mögöttem lévő 30-40 autó közül hanyadik fogja.

De most ebből az esetből, hogy rám dudáltak, és villogtattak, inkább ne csináljak ilyet, mert lehet a kövi alkalommal a pirosnál fognak mellém sétálni, és kirángatni a kocsimból?



2013. márc. 12. 19:58
1 2
 1/12 szántóvető ***** válasza:
100%
engedd ki a buszt.
2013. márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Lakott területen belül kötelező. Kívül nem kötelező, ha nem halad annyira a fogalom, akkor nyugodt szívvel kiengedheted.

Azért, ha lakott területen kívül megyek 90-100-at, tuti nem fékeznék le a busz kedvéért. Kivéve villogok, ha lendületből meg is előzöm.


Ha már csak 60 környékén megyünk, akkor visszaveszek a gázból, kiengedem (lakott területen kívül!) és bemegyek mögé.


Ha valakinek nem tetszik, akkor b.ssza nyakon magát! (és most nem téged magázlak:D)


Az udvariasság szép és jó dolog, én akkor akadok ki, amikor a védett utcából jönni ki valaki, én villogok és lassítok már jó messziről, de semmi. Villogás közben hadonászok is, hogy "mennyé mááá" (bár lehet azt hiszi, hogy a legyeket kergetem). Majd mikor elérek a sarokig (persze annyit lassítottam, hogy már majdnem állok) észreveszem hogy mással foglalkozik (cigi, telefon, rádió, stb.) és 1-es, padlógáz és csikorgó gumikkal elmegyek a retekbe.


Szóval b.ssza meg az is, akit zavar ha kiengedsz valakit, meg az is, akit b.szik odafigyelni ha már ki akar kanyarodni.

2013. márc. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

engedd ki a buszt! nagyon sokat segítesz neki hogy kiengeded, azzal meg ne törődj hogy dudálnak, marhák mindig is lesznek.

Egyébként ahol tudod segítsd a busz, és lehetőleg a teherautósok munkáját, neked lehet hogy 10 másodperc, de neki perceket jelenthet.

Én akkor is kiengedem őket ha nincs elsőbbségük, hidd el jól esik nekik.

2013. márc. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont nagyobb forgalomban engedd ki a buszt. Ha egyedül jössz, és elmész az indulni szándékozó busz mellett, az a két másodperc nem oszt nem szoroz neki, mögötted nincs senki, el tud indulni. Viszont ha tele az út, mindenki hajlamos úgy vezetni, hogy "majd mögém kijöhet", pont ilyenkor van értelme. Ha dudálnak, hadd dudáljanak, amelyik kutya ugat, nem harap. Ha nem mutogatsz neki, nincs semmi ellenreakció a részedről, nem fog kirángatni a kocsidból.
2013. márc. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tedd azt amit én. Buszokat engedd ki és a szép lányokat pedig enged át a zebrán, mással ne foglalkozz :D
2013. márc. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Napkiraly ***** válasza:
0%
megáll minden bokorban,feltart, lassú,büdös, kitakarja a forgalmat, én sosem engedem ki, ma is ledudáltam inkább
2013. márc. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Napkiraly: inkább gondolj bele, milyen lóbaszó nagy dugó lenne, ha az az 50 ember, akit így kicsit ugyan, de megszopatsz, hirtelen mind autóba ülne és előtted vánszorogna konvojban. És így tenne mindenki más is, aki eddig buszozott. Na akkor nyomhatnád a dudát, öregem!


Szerintem légy hálás a tömegközlekedőknek. Ha ők nem ezt a közlekedési módot választanák, sokkal kevésbé tudnál haladni. És amúgy is: nagy forgalomban nem beengedni a buszt ordenáré parasztság.

2013. márc. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Napkirálynak sok-sok reggeli csúcsban, nagyon-nagyon-fontos-megbeszélésről-késésben bekövetkező, minimum két kereket érintő durrdefektet kívánok:D
2013. márc. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Te napkirály, van neked jogsid? Ha van, add vissza, de gyorsan, mert alkalmatlan vagy.


Ezen felül:

A KRESZ nem ad mérlegelési lehetőséget. A satufékezést nem számítva K Ö T E L E Z Ő engedni a buszt.

Ellenben tilos a hangjelzés. Utóbbival csak akkor élhetsz, ha balesetveszély elhárításához elengedhetetlenül szükséges.

2013. márc. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Engedd ki, a hátsónak meg mutass be :) viszont állítsd belső keringetésre a szellőzőt...
2013. márc. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!