Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek időszerű már a...

Szerintetek időszerű már a téli gumi lecserélése, vagy várjak még vele?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 08:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Majd ilyen április 20.-a körül inkább. Hajnalonként, reggelenként addig ilyen +1, +3, +4, +7 fokok lesznek, ilyenkor még jó ha téli gumi van fenn. Pláne így, hogy ennyire sok eső esik. Bár most már gyakrabban látok nyári gumis autókat, mint mikor tombolt a tél(Mert ugye vannak a kemények, kik télen is azzal járnak), de véleményem szerint azok felelőtlenek. Nem egy autósról hallottam, hogy át tette a téligumit március elején, aztán ugye volt a hónap közepén az a bizonyos nagyon durva havazás, aztán mehettek visszatetetni. Akiknek meg nem volt rá pénze, azok pedig csúszkáltak és néhányan balesetet szenvedtek a nyári gumiik miatt, mikor otthon volt a téli...
2013. ápr. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én lecserélem a jövő héten. Télen, hóban - fagyban a téli gumi jobb, ez nem vitás, de ez 7 fok marhaság. Szárazon, de vizes úton még inkább, úgy elpörög, hogy öröm nézni. + 4 - 5 fokban ugyanott meg sem nyikkan a nyári. Hó pedig már remélhetőleg nem lesz.
2013. ápr. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Napkiraly ***** válasza:
100%
Én 2-3hetet biztos várok vele
2013. ápr. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

Kérdezd meg azt "szemét Orbánt" meg azt a "szemét közútkezelőt", mert a magyarok túlnyomó többsége őket szidja az iőjárás/útviszonyok miatt. :)


Komolyra fordítva a szót: sztem hamarosan lecserélheted, hacsak nem használod kora hajnalonként a kocsidat. Napközben azért már nincs olyan borzalmasan hideg.

2013. ápr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Én nyáron is téli gumival járok. Havi 1000 km alatt nem éri meg lecserélni. Öt-hat év alatt úgyis elöregszik a gumi, az újnak az ára jóval meghaladja azt a minimális pluszt, amit most a benzinen bukok.
2013. ápr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
régen sem volt, nyugodtan lehet,ha nem hátsó hajtású.
2013. ápr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Aki keveset megy annak sem jó a téli nyáron, a nyári télen!

Az tény, hogy kopást tekintve nem éri meg lecserélni, de a biztonság miatt fontos lenne. Aki keveset megy az vásároljon négy évszakos gumit, azt épp erre találták ki!


Az átmeneti időszakban (tavasz, ősz), nehéz eltalálni épp melyik gumi lesz jó. Most már úgy néz ki kicsi a valószínűsége a havas, jeges utaknak. Én lecserélném a kérdező helyében. A közeljövőben magam is megteszem.

Legfeljebb, ha mégis lesz hó még, akkor nem megyek autóval :-)

2013. ápr. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Érdi Zoltán válasza:
A négy évszakos gumi olyan, mint az a kanalas orvosság ami mindenre jó: igazából nem jó semmire. A biztonságos vezetés érdekében igenis megérni cserélgetni a gumikat. Szerintem mostanában már aktuális, én a hétvégén meg is teszem.
2013. ápr. 10. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Lecseréltem, a hétvégén.Reggelente még lehetnek fagyok, de én városban közlekedek.Köszönöm a válaszokat.
2013. ápr. 10. 20:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Végigolvastam, és nagyon tanulságos volt..


Az utóbbi évben a következőket hallottam nagyon okos, mérvadó emberektől autós-rádióműsorokban..


-aki keveset autózik(1000 alatt havonta) az inkább járjon télivel állandóan...

-újabban kimutatták, hogy a 7 fok alatti téligumi ajánlás értelmetlen, mert igazából a hó a mérvadó, nem a hideg...

-a négyévszakos gumi parasztvakítás, igazából télen nagyobb hóban nem ér semmit...


a szakértők persze csak annak ajánlják, aki nem autópályázik, és havonta alig megy...nem éri el az ezret...


nem anyázni, ha lehet kérnem...

2013. ápr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!