Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért szokás a felezővonal...

Miért szokás a felezővonal mellé tartva jönni?

Figyelt kérdés

Sokszor jönnek mögöttem, de nem akarnak megelőzni, de ki vannak húzódva a felezőhöz, mintha előzni akarnának.

DXe nem jön szembe senki, egyenes szakasz, be is húzódok a padkához, elveszem a lábam a gázról, de semmi.

Nem akarnak előzni...

Miért szokásuk akkor ez sokaknak?



2013. ápr. 11. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a jó magyar aszfalt miatt ugye a felezővonalnál nem annyira megy tönkre
2013. ápr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én is az út minősége miatt megyek ott, vagy ha nem jön senki, és az én sávom rossz, ahol aszfalt van, alsóbbrendű utakon ahol nincs akkora forgalom, de rossz az út, nem foglalkozok jobbra tartással, felfestéssel, az jobb utat választom, vagy a kissebbik rosszat. Ha jönnek szembe akkor lehúzódok természetesen.
2013. ápr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Éjszaka kötelező behúzódni a kivilágítatlan gyalogosok, kerékpárosok miatt, gondolom sokan megszokásból nappal is behúzódnak, meg a kátyúk miatt is.
2013. ápr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Mer megint egy kitalált szabály! Hol olvastad ezt édes komám, hogy kötelező behúzódni? Balra húzódással a sávban előzést készítjük elő, illetve balra kanyarodást.

A rossz minőségű, kátyús, hepehupás besüllyedt csatornanyílással tarkított út lehet oka a balra autózásnak.

De a kérdezőhöz hasonlóan magam is tapasztalom, hogy tökéletes minőségű úton is így mennek. Sőt, olyant is látok, hogy rajta megy a terelővonalon, vagy át is lépi. Nekem kötelező szabályosan közlekedni, mert beépített GPS-es kamerával autózom, ami adott esetben ellenem is tanúskodik. Sokszor érzem szükségét annak, hogy be kellene mennem, mert a mögöttem jövő már inkább mellettem van, mint mögöttem, s ott ahol beszűkül a sáv összecsúszhatunk.

2013. ápr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

Király Sándor, beírod kérlek a KRESZ ide vonatkozó paragrafusát? Vagy a jogosítványod számát? Mert a kettő együtt nem múködhet! Az úton úgy kell közlekedni, hogy a beletható útszakaszon meg is tudj állni. Ha ezt betartod, akkor nem lehet gond a sötét biciklis.


----------------

Nem értem magam sem, sajnos, így érdemi választ nem tudok adni. Van ahol széles a sáv. Annyira széles, hogy két autó is elfér egymás mellett. Itt sávon belül szabad előzni, de haladni belül nem. És nem is egyszerűen csak a sávban kicsit balra mennek sokan, hanem mintegy szamárvezetőt használva a terelővonalat követik.

Türelemes ember vagyok, főleg kocsiban, de van aki ki tud hozni a sodromból.

Veres Péter út (Budapest) egy szakasza szép széles. Előttem 30-35-el ballag egy autó. A márkára nem emlékszem, de az a kisploszki fajta. És bent megy egészen a vonalon. Mellette simán elférnék, de hát jobbról nem előzünk.

Elfogy a záróvonal (jó hosszú), szemben nem jönnek, szépen elkezdem előzni. Amikor mellé érek felgyorsít. Jól van apám, felébredtél? Húzódnék vissza, erre megint lassít.

Szóval nem tudom. A Mogyoródi legbelső szakasza a külső körút és a körvasút között érdekes hely. Az egysávos, de mindenki kétsávosként kezeli. Összekoccánás esetén jó kis jogi vita lehet ebből.

2013. ápr. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Király Sándor válasza veszekedés és hülyeség. Az oktató mondhatott ilyent, de ez nem szabály. Te meg kötelezőként írod. Hát egyáltalán nem az! És mint írtam, a KRESZ-szerint közlekedve nem tudsz elütni olyan bringást, gyalogost, amelyik nem függőleges esik eléd, vagy bokor mögül ugrik ki. Ha a fékutam 40 méter, a lámpám elvilágít 100-ra (refi), akkor rengeteg időm van észrevenni. De még tompítottal is meg tudok állni, ki tudom kerülni.

De a kérdező nem erre kíváncsi!

Király Sándor válasza tudod nem arra vonatkozik, hogy fényes nappal vagy éjjel, a sávokban miért balra húzódva mennek az autók, hanem ostoba, tudatlan kötekedés. Remélem, nem vezetsz autót! Nem ez az első ostobaság tőled ebben a rovatban.

2013. ápr. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem mesélte egy (női) vezető ,hogy csak úgy tudja tartani a sávot ,hogy a csíkokat egy bizonyos látszólagos pontján tartja a motorháztetőnek és ehhez közelebb kell húzódnia a vonalhoz ,hogy folyamatosan célozva tartsa. Így tanulta ,azóta így vezet . Vidéki sávozatlan úton meg az út széléhez igazodik.
2013. jún. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!