Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A KRESZt nem lehet felűlírni...

A KRESZt nem lehet felűlírni azon, hogy "de úgy biztonságosabban kikerültem" vagy ilyesmivel?

Figyelt kérdés

Mondjuk, vasúti átjáróban előzni tilos, meg utána is van záróvonal.

Ha most mennek a bringások, és megelőzöm őket az átjáróban, kikerülve biztonságosan az egyenes részen, akkor is törvény szegés?

Mert utána mondjuk jön 1 szerpentines rész, vagy kanyar, tele kátyúval, amiket kerülgetni fog a bringás, és bekacsázhat elém.

Vagy akkora pocsolyák vannak, hogy nem tud a bringás biztonságosan menni, és megáll előttem, vagy elesik.

Én meg akár tartva a követési távolságot neki mehetek.

Akkor se érdekli az ilyen a rendőrt?

A kresz előírja, hogy nem lehet vasúti átjáróban előzni, éés ha ott tudom a bringást biztonságosan kikerülni, akkor is megszegtem a kreszt?



2013. ápr. 13. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem felülírni kell, hanem elolvasni!

[link]

34. §

(8) Tilos előzni:

.

.

d) vasúti átjáróban és közvetlenül vasúti átjáró előtt;


(9) A (8) bekezdés d) és e) pontjában meghatározott tilalom nem vonatkozik a kétkerekű motorkerékpárnak, segédmotoros kerékpárnak és kerékpárnak gépjárművel való előzésére.


Szóval a KRESZ megengedi.

2013. ápr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A KRESZt nem lehet felülírni, de megtanulni illett volna :)
2013. ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Szerpentines részről: a záróvonalat elvben nem szabad átlépned. Ez alól kivétel, ha valamiért nem férnél el sávon belül (pl kamion parkol).


Egyébként engem nem szokott nagyon érdekelni. Amennyiben látom jól előre, hogy nem lesz baj a záróvonal átlépésétől, inkább megteszem, minthogy a bringás mellett pár centivel kelljen elsuhanni.

2013. ápr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

2-es

A KRESZt meg lehet tanulni, de nem lehet betartani :)

2013. ápr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!