Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elhagytam a közlekedési...

Elhagytam a közlekedési bírságos csekkem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lehet igényleni másikat? Vagy mit csináljak? Utalni nem lehet nekik?

2013. ápr. 18. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Közigbírság volt, vagy helyszíni?

Ha közigbírságos, akkor írsz nekik és pótolják.


Vas Megyei Rendőr-főkapitányság

Közigazgatási Hatósági Szolgálat

9701 Szombathely, Külső-Söptei út, Pf. 53.


Ha helyszíni bírság volt, akkor macerásabb, mert az intézkedő rendőrnek hiányozni fog a tömbből a bizonylat, és akkor átadják az önkormányzatnak, hogy adóként hajtsa be. Ebben az esetben, ha megtalálod a rendőrt, akkor vele kell tisztázni.

2013. ápr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Nyugika van. Kiküldik újra minden plusz költség nélkül, ha nem fizeted be határidőre.
2013. ápr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Helyszíni bírság volt, de nem tudom, hogy is kereshetném fel azt a rendőrt! Köszönöm azért a tanácsot! :)

Ha más nem, majd ők gondoskodnak arról, hogy érezzem a törődést! :)Várok 1 hónapot vele, majd kiderül mi lesz! :)

Köszönöm a válaszokat! :)

2013. ápr. 19. 22:24
 4/7 anonim ***** válasza:

"Helyszíni bírság volt, de nem tudom, hogy is kereshetném fel azt a rendőrt!"


Nos a csekk mellé kaptál egy papírt is, amin rajta van az intézkedő rendőr neve, szolgálati helye.


"Ha más nem, majd ők gondoskodnak arról, hogy érezzem a törődést!"


Az tuti. A rendőr, ha betelt a tömbje, akkor elszámol vele. Ha nem érkezett meg a befizetésről a igazoló szelvény, akkor átadják behajtásra az önkormányzatnak., aztán majd ők fognak zaklatni.

2013. ápr. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem kaptam semmit a csekk mellé! :) Akkor az mit jelenthet?
2013. ápr. 20. 21:54
 6/7 anonim válasza:

Egyszer jártam már így. Helyszíni volt. Ebben az esetben mindig kapsz egy, (mellékelve a csekk mellé) egy zöld szelvényt amin leírja az intézkedő rendőr a csek miértjét és vannak rajta adatok de nem tudom mik azok mert sosem látszik rajta semmi. Nos volt már amikor hanyagoltam a dolgot és kopásból a járásbíróságtól kaptam a borítékot miszerint indítványozták az elzárásomat.

Ekkor annyi történt hogy elő ettem, befizettem és elküldtem a bíróságra a fénymásolatát. Utánna megszüntették.

2015. jan. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Be kell menni a rendőrségre szerintem a megyeire és az igazgatásrendészeti osztályon pótolják. Szerintem levélben is lehet. Amúgy most én is így jártam és felhívtam őket és ott mondta a portás.
2015. jan. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!