Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a közlekedési helyzetben...

Ebben a közlekedési helyzetben, baleset esetén ki lett volna a hibás?

Figyelt kérdés
Az eset több majdnem 2 éve történt, akkor kaptam meg a jogosítványom. Az m1-esen jöttünk a szüleimmel Budapest felé, azon a részen, ahol becsatlakozik az m7. Én a legbelső sávban haladtam a mellettem levőben senki, az mellett egy teherautó. Valahogy így: |én| |ő | |. Remélem érthető az ábra :D Szóval még nem előztem le teljesen, de mivel a budaörsi lehajtónál le akartam jönni, átmentem a köztünk lévő sávba. Ekkor vettem észre, hogy a teherautó is sávot vált, és pár centire tőlünk érkezik be mögénk. Kevésen múlt hogy nem ütköztünk, és bár indexeltem, nem biztos hogy látta, lehet hogy az autót sem vette észre. Úgy gondolom, nekem volt elsőbbségem, bár nem vagyok benne biztos, és eddig bárkitől kérdeztem, senki sem tudta, hogy kinek.
2013. jan. 3. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
neki volt. jobbkéz szabály...
2013. jan. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Hát ez megosztott felelősség lett volna. Neked is és a teherautósnak is rendesen körül kellett volna néznie. Ráadásul te jobban látsz mert oldalra is tudsz nézni, kicsit hátra. Pályán nem szabad csak a tükrökben bízni sávváltásnál.
2013. jan. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Mind a 2. Sávváltásnál figyelni kell + ha nincs is elsősége az illetőnek, akkor is mindent meg kell tenni a baleset elkerülése érdekében. Ha nem látsz a tükörből, nézz hátra (fordítsd hátra a fejed!). Én is azt szoktam csinálni.
2013. jan. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Jobbkéz szabály, így neki volt elsőbbsége, de egyébként ez az egyik legidegesítőbb baleseti ok. Az ugyanabba a sávba sorolás. Nekem is volt már ilyen miatt majdnem koccanás. 3 sávos út, Belsőben mentem, középső sáv üres, külső sávban autó. A belsőben, meg a külsőben is megállt kicsit a sor, mindketten egyszerre akartunk a középsőbe sorolni. Időben kapcsoltunk mindketten és visszarántottuk autóinkat, majd kiegyeztünk, hogy ki menjen előbb. Elég sokszor volt már részem ilyenben, nagyon-nagyon kell figyelni. Én úgy szoktam az ilyenek óta, hogy először csak villog az index, jól körülnézek mindenfelé, majd csak ezután sorolok, de miközben megyek át a sávba, akkor is nagyon figyelek végig, ha van körülöttem autó.
2013. jan. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Nincs jobbkéz szabály itt, ez nem kereszteződés. Annak volt elsőbbsége, aki előbb jelezte a szándékát a sávváltásra.
2013. jan. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kovpet ***** válasza:
A jobbkézszabály nem csak kereszteződésben érvényes. :)
2013. jan. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

pontosítom.

ez nem a jobbkézszabály

hanem

a jobbkézszabály mintájára az érvényes amit itt a jobbkézszabályra hivatkozók mondanak.

2017. jan. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!