Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mások védelme érdekében...

Mások védelme érdekében bárkit kényszeríthetek fel a járdára?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qBHCk..

Én is voltam már úgy, hogy 2 sávos út, megállok a zebrán, és látom, a tükörben, hogy ott meg repeszt melettem 70nel. Ha most ezt lehet, kihúzhatom elé a kocsim?

Mondjuk sz*arrá törne, és valszeg rátolna a gyalogosokra... :S



2013. máj. 1. 13:08
 1/2 anonim ***** válasza:

"2 sávos út, megállok a zebrán"

Nem állsz meg a zebrán! Előtte állsz meg.


"Mások védelme érdekében bárkit kényszeríthetek fel a járdára?"

És ha a túloldali megállóban is állnak? Akkor egy gyerek miatt megölsz harmincat?


Értelemszerűen mindent meg kell tenned a baleset elkerüléséért, de ha meggondolatlanul cselekedsz, nagyobb bajt okozhatsz, mint amekkorát el akarsz hárítani.


Arról nem beszélve, hogy egy hirtelen, váratlan manőverrel megijeszthetsz/megtéveszthetsz más sofőröket is.

2013. máj. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A videón busszal történt az eset, azt nem tolja senki sehova. A másik megállóban sem állt senki, tehát akár fel is mehetett volna oda az autó. A buszvezető a helyes dolgot tette, megelőzte a balesetet. Ha te ugyanilyen helyzetbe kerülsz, neked is fel kell mérned a körülményeket és mérlegelned kell, hogy mi a jó megoldás.
2013. máj. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!