Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csavarral a gumiban mennyire...

Csavarral a gumiban mennyire veszélyes furikázni?

Figyelt kérdés

Ma vagy lehet tegnap vagy... összeszedtem egyet(igazából ma is csak azért vettem észre, mert a városban hagytam a kocsit és ugye átnéztem) aztán ugye nem akartam leállni kereket cserélni a parkolóban, szal elgurultam a 2 km-re lévő gumishoz, aki megkalapálta.

A csavar nem a futófelületben volt, hanem közvetlenül mellette, oldalt.

Alapjáraton nem, de ha megnyomtam akkor már engedte is a levegőt.

Nem szabad lett volna autóznom vele vagy ilyenkor simán lehet vele még menni akár több 10 kilométert?



2013. máj. 3. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha még nem teljesen lapos akkor még lehet vele menni, de nem mennék már vele mert bármikor lehet durr defekt.
2013. máj. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem patkószeg volt benne fél évig. Hetente kellett utána fújni egy kicsit.
2013. máj. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, ki szerencsésebb vele, ki nem. A páromnak üvegszilánk volt benne párezer km-en át... Mélyre ment s addig nem bukkant elő. (A defektkor még új gumi, ami defektsprével kihúzta a teljes élettartamát, bár ezt nem szokták javasolni, ráadásul motorkerékpárról volt szó :))
2013. máj. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet menni, ha nem ereszt le rögtön, bár veszélyes is lehet.
2013. máj. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
A csavartól nem nagyon (mondjuk úgy, hogy még nem hallottam olyat) lehet durrdefektet kapni. Eddig mintegy 2.000.000km-t vezettem, és kb 50-60 csavar, szög, egyéb volt a gumijaimban (kamionról van szó). Ilyennel még gumis műhelybe se nagyon mentünk, ha nem eresztett. Amikor telephelyre értünk, akkor javították.
2013. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért elég fontos dolog hogy első vagy hátsó keréken történt ez. Bár durrdefektet nem hiszem hogy okozhatott volna de ha gyorsan leereszt az első kerékkel nem lenne szerencsés. Hátsó keréknél annyira nem veszélyes.


Nekem szerencsére eddig (kopp kopp) se autóval se motorral nem volt defektem. De bicajjal(főleg hogy terepen elég sokat használom) elég sokat, aztán raktam bele defektmentesítő folyadékot. Azóta is van kerekenként legalább 5-5 lyuk :D (de különösebben nem zavar)

Szóval ha félsz az ilyen esetektől rakj bele valami defektvédő löttyöt.

(persze autónál van pótkerék, szóval egy defekt nem olyan nagy gond, de mondjuk én a motoromba mostanában akarok ilyet venni)

2013. máj. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kössz!
2013. máj. 3. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!