Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért jobb a jobb oldali...

Miért jobb a jobb oldali közlekedés mint a bal oldali?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol hogy anno azért állt át sok ország a jobb oldali közlekedésre mert az biztonságosabb. De miért?
2013. máj. 18. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Hát nálunk az volt, ami most is Angliában, egészen 1944-ig. Aztán jöttek a németek Hitler hatására, és náluk ez a jobb oldali közlekedés volt érvényben, és a Früher így akarta, meg a német hadseregnek ez volt jobb. Aztán amikor jöttek az oroszok, és szétlőtték az országot (németek "menekülése") akkor utána valamiért nem került vissza az eredeti állapotba. Én ezt tartom elképzelhetőbbnek.

Meg talán, hogy több a jobb kezes ember, és jobb kézzel jobban lehet váltani... Aztán lehet, hogy ezek csak mende-mondák.

2013. máj. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Én erről a változatról nem tudok. Amiről meg igen, az részben legenda is lehet.


Miért volt bal?

A fegyver miatt. A harcos jobb kezében tartja a kardot, tőrt, lándzsát. Amikor szembe találkoznak, akkor egymáshoz képest kissé balra tudnak küzdeni. Nagy valószínűséggel ez volt a bal oldali közlekedés alapja.


A jobb oldali közlekedést Napóleon balkezességével hozzák összefüggésbe. A wiki itt ír erről.


[link]

2013. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Első válasza tömény hülyeség, nem tudom honnan szedte.

A linkelt szócikk végén éppen a bal oldali közlekedés biztonságosabb voltáról írnak.

2013. máj. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem abszolút nem jobb semmivel egyik sem, szimplán ez lett elfogadva, oszt' kész.
2013. máj. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
56%
megszokas kerdese. allitolag a bal oldali azert jobb, mert a jobb oldali erzekszerveink erosebbek, igy pl. elozeskor jobb lehet. en probaltam bal oldalon is vezetni (igaz balkormanyossal), megszokhato 1-2 het alatt.
2013. jún. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!