Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha valaki szabálytalanul,...

Ha valaki szabálytalanul, vagy pofátlanul közlekedik, büntethetem én?

Figyelt kérdés

Nagybátyám eléggé úgy vezet, hogy ha valaki szabálytalanul viselkedik, azért, hogy előrébb jusson, Ő megfogja, és direkt szivatja, bünteti.

pl. Állt a sor baleset miatt egy autópályán, már kilómétereket araszolva mentünk, volt aki megfogta végig a leálló sávon előre, és beerőszakolta magát. Mikor oda értünk a belsethez, ahol a külsőben volt a törött kocsi, és be akartak jönni elénk, a nagybátyám centiről centire ment az előző mögé, és nem engedte be. Akkor a hapek lehúzta az ablakot, elkezdett üvöltözni, hogy mekkora szemét, hogy be akar jönni, és nem engedjük. A nagybátyám meg csak annyit mondott, hogy a leálló sáv nem arra való, hogy a nagy uraság kikerülje a sort...

Vagy, volt záróvonal, két soros út, tehát két-két sor. És volt aki a záróvonalon átjött szembe hozzánk félig, és így akart a dugó melett elmenni. A nagybátyám meg megállt szépen, és ahelyett, hogy kikerülte volna a külsőbe, mert nálunk nem volt dugó egyáltalán csak álltunk. Az meg nem tudott minket is kikerülni. Így álltunk 5 percig...

Volt aki nagyon sietett éjszaka, és jöütt mögttünk kanyarban közel, de nem tudott kielőzni, de így is a 70 es táblánál annyival mentünk. És volt, hogy villogtatott, majd mikor percek múlva lelassítottunk egy egyenes részen, megelőzött,. de nagybátyám megfogta magát a nyakába ment, és felkapcsolta a távolságit. és villogtatott Ő is.


Most ezek mire jók? Neki van joga ilyeneket csinálni?

Aki így vezet, elgondolkozik azon, hogy nem kéne, ha a nagybátyámmal találja szemben magát?



2013. máj. 23. 21:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
hát ha valami f@sz jó látási viszonyok közt ködlámpával megy előttem annak én is felb@szom a reflektrort meg a ködlámpát, had vakítsa ki az ő szemét is...
2013. máj. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Lehet közúton parasztkodni. Amíg egyszer valaki ki nem húzza az autóból és el nem töri a nyakát :) És ez nem csak a nagybátyádra vonatkozik.
2013. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
esetleg megelőzöm aztán szintén ködlámpával haladok előtte
2013. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem veszélyeztet senkit, addig jól teszi... pl leállósávos történet. A vakítással már nem értek egyet.
2013. máj. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

bizonyos dolgokban igaza van, de ne nagyon b@szakodjon, mert egyszer megjárja


láttam én már autó hummer által lezúzva, vagy csak simán kiszállt a kopasz és levert egyet

2013. máj. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
Én is szoktam ilyeneket. Kölcsön kinyír visszajár. Utálom, ha valaki pofátlan velem, legyen neki is szar.
2013. máj. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Beviz Elek ***** válasza:
89%

Te nem tudhatod hogy ki mit miért csinál. A bunkókat én sem szeretem, autópályán balesetnél én is bementem félig a leállósávba hogy ne előzzenek nalesrtnél.


aztán egyszer a haverom lekéste a távolsági buszt a pesti dugó miatt. Násznagy volt esküvőn. Én is végigelőztem az álló sort, hogy ne üldözzem a buszt 700kmen keresztül. Lepasszoltam a srácot és fordultam vissza.

ezután elgondolkodtam, hogy lehet h vkinek a családtagjával történt valami és azért siet...


Vannak bunkók is, volt már ebből vita, autópályáb azonos helyzet, a román ment bècsbe és nem akart a sorban állni a bömbivel ..

2013. máj. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Néha én is nekiállok nevelni a népet, de igazából sok haszna nincsen: aki bunkó, az legfeljebb valami jelentősebb esemény hatására fog megváltozni (baleset, atombírság, gyereke születik), aki meg szerencsétlen/figyelmetlen, az meg nem biztos, hogy érti, miért szívatom/figyelmeztetem.


Az elvakítás amúgy nagyon veszélyes, ilyet soha nem csinálnék, de pl. a dugó elejére bepofátlankodókat gyakran nem szoktam beengedni én sem - de ennek meg az anyósülésről érkező sikítozás a vége, amitől meg mindenki ideges lesz. Összefoglalva tehát nem egy túl jó szokás ez.

2013. máj. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak aztán ki ne szálljon az illető akit megszívattál!
2013. máj. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
AztEzt már én is kérdeztem, tőle, hogy mi lesz ha kiszáll a kopasz gyúrós gyerek. És elővett az ülés alól egy kerék kulcsot...
2013. máj. 24. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!