Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek parasztság megszól...

Szerintetek parasztság megszólítani és felvilágosítani azt, aki rendszeresen teljesen szabálytalanul áll meg a kocsijával?

Figyelt kérdés
T úttorkolatnál lakunk, s a házunktól nem messze van buszmegálló. Egy anyuka rendszeresen a két út találkozásánál várja a buszt, a betorkollásnál. Aki tehát balra ki akar kanyarodni, azt természetesen akadályozza. Már gondoltam rá, hgy felhívom a figyelmét, hogy az úttorkolattól öt méteren belül nem szabad megállni. reméelm jól tudom.
2013. jan. 30. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Valóban: útkereszteződéstől számított 5 méteren belül tilos megállni, kivéve, ha tábla másképp nem rendelkezik - mondjuk ki van téve az útkereszteződéstől 1 méterre a "Várakozóhely" tábla (avagy a parkolótábla).

Van viszont egy másik kitétel is a KRESZ-ben:

"40. §

(5) Tilos megállni:

(...)

d) körforgalmú úton, útkereszteződésben és az úttestek széleinek metszéspontjától számított 5 méter távolságon belül, ha a közúti jelzésből más nem következik; az útkereszteződésben az úttorkolattal vagy útelágazással szemben megálló járműre – ha ez a többi jármű bekanyarodását nem akadályozza – a tilalom nem vonatkozik."

Tehát ő gondolhatja úgy, hogy szabályosan jár el, ha a torkolattal szemben parkol, hiszen a KRESZ bizonyos esetekben ezt lehetővé teszi. De nem mindig: ha a többi jármű bekanyarodását akadályozza, akkor szabálytalan.

Erre felhívhatod a figyelmét, meg lehet neki mondani, hogy bár a KRESZ bizonyos esetekben engedélyezi, amit csinál, de ez az adott eset nem ilyen, mert zavarja a többi autóst - és egyébként is: attól, hogy valamit megenged a KRESZ, még figyelemmel lehet lenni arra is, hogy esetleg ez nem zavar-e másokat.

Eredményt persze ne várj, ez nem az az ország. Valószínűleg majd anyuka elmagyarázza neked, hogy te csak ne oktasd őt ki KRESZ-ből, neki jogosítványa van, ő dolgozik, adót fizet, ott áll meg, ahol akar, most is éppen rohan a gyerekért/postára/dolgozni, törődj a magad dolgával meg ilyenek. Mondjuk arra is van esély, hogy tudomásul veszi, amit mondasz és arrébb fog megállni, de ez elhanyagolható.

2013. jan. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

jól tudod,

de tapasztalat,hogy 2 féleképen reagálnak a szólásra :

-jaj köszönöm,hogy szólt ,

-miafaszközöd van hozzá ?!

ez utóbbi a gyakoribb.

2013. jan. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mennyire akadályozza? Azért kérdem, mert teljesen egyenes úton, teljesen szabályosan várakozó autó is akadályozza a másikat a továbbhaladásban, ha a szembejövő forgalomnak elsőbbséget kell adnia, akár megállással is. De ez nem az akadályozás, ami tilos. A hölgy a KRESZ alapján csak akkor szabálytalan, ha a kanyarodást jelentősen megnehezíti vagy lehetetlenné teszi. Ha csak kis kellemetlenséget okoz, akkor csak lehetne figyelmesebb.
2013. jan. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést. Utolsónak: Annyira akadályozza a forgalmat, hogy konkrétan az elsőbbségadás tábla alatt áll, s ha jobbról a főútról kanyarodik le valaki amikor másvalaki balra kekanyarodna, akkor a balra kanyarodónak szépen várnia kell, hogy amikor a jobbra lemenő elment, akkor kikerülje a kedves várakozót és úgy tud majd balra kanyarodni. Azt hiszem egyébként, sajnos kis hazánkban túl sok pozitív eredményre nem lehet számítani. De köszönöm mindenkinek a választ. Lehiggadtam már egy kicsit :(
2013. jan. 30. 11:06
 5/12 Zsolt75 ***** válasza:
Vigyél egy fényképezőt, fotózd le és utána kérd meg szépen, hogy változtasson a szokásain. Ha nagyon pampog eldöntheted, hogy továbbítod e azoknak akiknek majd VAN közük hozzá.
2013. jan. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Zsolt75 ***** válasza:
Még annyit, hogy ne, vagyok híve a feljelentgetésnek, de annak se hogy valaki ostobasága miatt esetleg más balesetet szenvedjen.
2013. jan. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem parasztság, merészség!

Nálunk ugyanez a szitu, csak én nem merek szólni, mert egy igazi börtöntöltelék, útszéli stílusú buxa. Már a kerekét is kiszúrták, de azért is...

2013. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Próbálom összerakni magamban a képet. Rajzocskát is készítek, de akár hova is teszem az inkriminált autót, mindig valami hibádzik. Előbb még azt gondoltam, hogy értem, de már nem.
2013. jan. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem parasztság, sőt bátoritanálak rá, hogy udvarias stílusban beszélgess el az illetővel. Sokszor van az úgy az embereknél, hogy ott helyben nagy arccal visszapofáznak, de azért eljut az agyukig utólag, hogy valamit nem teljesen jól csinálnak. Nos, a legrosszabb esetben persze le fogja szarni, és ha a stílusa is bunkó, akkor akár el is küldheted melegebb éghajlatra.
2013. jan. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

engem bezavart a buszmegálló,mert ha az is a közelben van,akkor onnan talán előtte és utána 15m-ig megállási/várakozási tilalom érvényes.

ha meg nem ott van,akkor is tényleg bunkóság (parasztokat nem bántom,jó emberek azok) ott letenni a kocsit.ha nagyon "szemét" rendőr "tévedne" arra az adott időpontban napokon keresztül.....jobb belátásra térne,vagy ha megígéri neki h legközelebb nem áll meg ott,és másnap mégis akkor már lesz egy kis problem.

2013. jan. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!