Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vinnéd a gyerekedet taxiban...

Vinnéd a gyerekedet taxiban gyerekülés nélkül? Biztonságos szerintetek?

Figyelt kérdés

Ki mit gondol erről ?


köszi!


2013. máj. 24. 14:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
3 év alattira gondolok...
2013. máj. 24. 14:35
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
Vinném, a gyerek ülés se nyújt nagyobb védelmet, mintha én bekötve lennék és úgy ülne az ölembe persze fogom a kezzem
2013. máj. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
kezemmel*
2013. máj. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Miért ne vinném? Taxival amúgy is csak városban közlekedsz, nem valószinű, hogy egy nagyobb balesetbe keveredjen a taxis.
2013. máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Vinném, a gyerek ülés se nyújt nagyobb védelmet, mintha én bekötve lennék és úgy ülne az ölembe persze fogom a kezzem"

Remélem nincs gyereked. Vagy ha van akkor nem viszed sehova...

Egy ütközésénél kézzel nem bírod megtartani. Úgyis kicsúszna. Aztán vagy koppan az autóban valamin vagy kirepül a szélvédőn...

Ha meg magaddal együtt becsatolod akkor a saját súlyoddal nekinyomod az övnek és összetöröd minden csontját.

Ha külön kötöd be akkor meg az öv eltöri a nyakát...

Nem véletlenül kötelező a gyerekülés (bár taxiban nem az, de attól még ott is ezek a veszélyek)

2013. máj. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek üzenem, hogy anyu is pont ezt mondta apunak. Aztán 20 méterrel később hirtelen kellett fékezni. Nem mentünk gyorsan. De az én fejem már koppant is a vezetőülés sínjén. Tiszta vér volt az egész fejem, pár centi, és a szememet nyomja ki. Így osztogasd a nagyszerű tanácsaidat, idióta...
2013. máj. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Vinném, a gyerek ülés se nyújt nagyobb védelmet, mintha én bekötve lennék és úgy ülne az ölembe persze fogom a kezzem"


Ennyire hogyan lehet valaki tudatlan? Te szerencsétlen, remélem nincs gyereked és sokat fogsz tájékozódni mielőtt lesz. Lazán halálra ítélted a kicsit akár egy ártatlan koccanás esetén. Már 30km/h mellett is lehetetlen kézben tartani...

2013. máj. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

gyerekvállalás témakörben volt egy kérdés ahol anyukák szinte egyáltalán nem érezték át hogy fontos lenne az öv...kb úgy vélekedtek mint az első válaszoló.....


én is anya vagyok, de nem vinném taxiba sem gyerekülés nélkül....


az ördög nem alszik :S

2013. máj. 24. 16:14
 9/13 A kérdező kommentje:
' fontos lenne a gyerekülés használat----bocsi ezt akartam írni
2013. máj. 24. 16:14
 10/13 anonim ***** válasza:

Fontos lenne a gyermekbiztonsági rendszer, de amíg nincs minden autóban beépített gyermekülés, addig nehéz lenne megvalósítani, főként, hogy most még a 10 évnél fiatalabb autók használata is gondot jelent a taxisoknak!


Persze egy baleset lehetősége még egy 5 perces út alatt is fenn áll, de ezzel az erővel az ősöreg trolikra sem szabad felszállni, mert néha megrázzák az utasokat. A buszokon sincs biztonsági öv és azok is ütközhetnek (szoktak is) frontálisan, amikor mindenki kiesik az ülésekből. Sőt azokon sokan állva utaznak és őket aztán semmi se védi.


Szóval ezzel az erővel el se szabadna indulni.


Szerintem.

2013. máj. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!