Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy győzzem le a vezetésfóbiá...

Hogy győzzem le a vezetésfóbiámat?

Figyelt kérdés

Van jogosítványom már évek óta. Néhányszor vezettem, nem okoztam balesetet, meg semmilyen szabálytalanságot sem követtem el. De egyszerűen félek a vezetéstől. Sajnos már annyira régen vezettem, hogy most még jobban tartok attól, hogy volán mögé kelljen ülnöm. Amikor csak lehet, kibújok a vezetés alól, amíg van más, aki vezethet.

Már nagyon cikinek is érzem, de egyszerűen nem merek most már azért sem, mert elvesztettem azt a kevés rutint is, ami volt régen.



2013. máj. 26. 21:26
 1/7 anonim válasza:

Szia!


Nekem 1 éve van jogosítványom. Az elején én is nagyon féltem, reszkettem. Volt,hogy behajtottam az árokba, tolatásnál neki mentem a háznak stb. Szóval semmi sikerélményem nem volt,amikor csak lehetett kibújtam a vezetés alól. Majd láttam,hogy többi lány ismerőseim milyen vígan vezetnek és felszabadultan és megfogadtam,hogy én sem fogok félni. Mindig úgy vezetek,hogy egy tapasztalt ember ül mellettem és az nagy segítséget és biztonságot nyújt nekem. Azóta imádok vezetni, megtanultam parkolni és amikor csak lehet megyek vezetni. Persze elindulás előtt mindig izgulok de aztán hamar meg is nyugszom. A lényeg,hogy tapasztalt ember üljön melletted, bízz magadban és nyugiii, nem szabad kapkodni :))

2013. máj. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást! :)

Minden este úgy fekszem le, hogy eltervezem, na holnap megkérem aput, menjünk el vezetni, és teljesen fel is vagyok bátorodva meg minden, de aztán másnap megint jön a betoji meg a hezitálás :/ Aztán megint elszégyellem magam miatta, és végül sosem megyek...

Valamivel meg kell saját magam zsarolni, vagy valami önjutalmazás dolgot kitalálni, hogy ahányszor vezettem, valamivel megajándékozom magam vagy valami ilyesmi.

2013. máj. 26. 21:44
 3/7 anonim válasza:

Na, este mikor elhatározod, akkor szólj apukádnak, hogy másnap menjetek vezetni. Ha erre már nincs mód, hagyj neki üzenetet, hogy reggel elolvassa. :)


Egyébként meg a gyakorlat ad önbizalmat. Úgyhogy csak bátran!

2013. máj. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
ne félj nem lesz semmi baj :) apukád mindenben segít majd. és igen is mutasd meg mindenkinek,hogy milyen jól vezetsz ;)
2013. máj. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok! Köszönöm a bíztatást! :)

Hétvégéig várnom kell most, mert apu délután dolgozik, kocsival jár, és csak későn ér haza. De hétvégén már mindenképpen erőt veszek magamon és ha remegve is, de legalább egy kört elmegyek vezetni!

2013. máj. 27. 20:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem az valt be, hogy rogton egyedul vezettem.Miutan meglett a jogsim ketszer ugy vezettem, hogy a ferjem mellettem ult.En igy biztsonsagban ereztem magam, o viszont idegesebb volt nalam, es bar ha egyedul vagyok nem lett volna baj, majdnem balesetet okoztam,mert ra hallgattam.Azt hittem jo, ha ra hallgatok, mert o tapasztalt sofor, (masreszt persze nem tudtam, hogy joval idegesebb volt nalam)de valojaban ugy kell cselekedni, ahogy Te erzed.Ha a melletted ulotol varod a tanacsokat, lehet,hogy csak ok nelkul megilyeszt.

Masnap egyedul vittem el az autot.Bevallom nagyon feltem elotte, mert nem a szomszed boltba indultam,de ez kb addig tartott amig kialltam a parkolohelyunkrol.Napi 50 km-t vezetek a munkahelyemre es vissza, de a ferjem azota sem ult mellettem.

2013. jún. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én az első pillanattól egyedül vezettem. Meg is lett az eredménye; tizenöt év után tudtam meg, hogy a belső tükrön van egy kis kafac, amit ha elfordítok, este nem világít a szemembe a mögöttem jövő lámpája.
2013. jún. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!