Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti át szoktatok menni a...

Ti át szoktatok menni a piroson gyalog?

Figyelt kérdés
Van nálunk egy kereszteződés, ilyen négyes, vagy nem tudom hogy mondják. A legkisebb utcában nincs is lámpa csak ugye a gyalogosoknak. Ott szoktunk átmenni. Van olyan, hogy két piros alatt nem jön semmi, abban az utcában szinte csak célforgalom van. Mindig megnézem, hogy az utcából jön-e valami, elég messzire lehet látni. Aztán megnézem, nem indexel-e arra valaki, vagy hogy szemből jöhet-e valaki, és ha nem, megyek. Nagy felelőtlenség?

2013. jún. 10. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Gyalog is, és motorral is átmegyek mint a huzat, persze motorral tényleg szétnézek 3x is nehogy nyakamba legyen a rendőr
2013. jún. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Szabálytalan. És a szabályokat nem véletlenül hozzák. Egyszer valami őrült elvág aztán te leszel a hibás.

És a rendőr is megbüntethet.

Ha ez sem elég, akkor még annyi, hogy a vakvezető kutyák nem a lámpát nézik, hanem a többi gyalogost, tehát a világtalan életét is veszélyeztetheted.

2013. jún. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
A rendőrt csak a szín érdekli. Egyéb esetben ha el is b@szatod magad, az autóst hurcolják meg, mert zebrán mentél. Saját felelősségre csináld.
2013. jún. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gyalog nem, csak csónakkal.
2013. jún. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Gyalogosan rendszeresen, van ahol biztonságosabb is, pl kereszteződésben, ahol a zebrára kanyarodhatnak. Mióta autózok vagyok ilyen renitens gyalogosan, akkor megyek át a zebrán, amikor nem jön autó. Viszont a lámpa nélküli zebránál lemondok az engem megillető elsőbbségről, ugyanis én gyalogosként sokkal könnyebben megállok, mint egy autó.
2013. jún. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Fura lábbal áldott meg az ég, mely érzékeny a vers lámpafényre, s képtelen megállni, ha az világol.


----

Nem megyek át sem gyalog, sem kerékpárral, sem autóval tudatosan. Egyszer-kétszer előfordult mindhárommal, hogy elvonta valami a figyelmemet, s elbambultam. Ez persze rosszabb, mint figyelmesen, de szabálytalanul közlekedni.

2013. jún. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem. Bőven megvan a ziccer arra, hogy zöldön vagy lámpa nélküli kereszteződésben elcsapnak, ha már úgyis a tepsiben kell kikötnöm, ne én legyek a hibás.


Jó, oké, egyszer-egyszer, ha teljesen belátható a szakasz és nincs lehetősége az autóknak a zebrára való "rákanyarodásra", akkor még belefér, de a szabályok nem véletlenül vannak...


Mert ha az ember itt-ott áthágja őket, akkor lehet ujjal mutogatni a másik közlekedőre, hogy demijéééééőőőősemtarccsabeakressszt.

2013. jún. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha nem jön kocsi , akkor átmegyek a piroson. A piros lámpa a birka embereknek van. Valamikor még át is futok a zebrán a kocsik előtt. Az idő pénz, nem várok én arra, hogy zöld legyen.
2013. jún. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem jön semmi akkor átmegyek . És az látszik ,hogy jön e valami hacsak nem kanyar után van a zebra vagy valami fallal beláthatatlanná tett kereszteződés mellett van. A semmiből nem fog otteremni egy kocsi. Értelmetlen szabályokat nem tartok be.
2013. jún. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!