Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért repesztenek egyesek a...

Miért repesztenek egyesek a zebra előtt is, amikor elsőbbséget kell adni, és úgyis megkell állniuk?

Figyelt kérdés

Lehet én vagyok a rossz gondolkodású, de zebra van közvetlen a kereszteződés előtt. Még csak hely sincs, ahova átgurulna a zebrán az ember, és körbe nézhetne, hogy jön-e autó.

Szóval elsőbbséget kell adni, de olyan gyorsan mennek a zebra felé, mikor a zebrától fél méterre meg kell állniuk, mert kilógna az autó orra.

És megyek át a zebrán, nem is cammogva, láthatóan átkelek, és mégis inkább rágyorsított hogy előttem átguruljon, majd lefékezzen állóra 1 méter múlva.

Mire jó ez? Hol a logikájuk?

Úgyis meg kell állni, nem mindegy, hogy 1 méterrel előrébb még elengedem a gyalogost a zebrán?



2013. márc. 19. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sodorj egy spanglit.
2013. márc. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs mindenkinek logikája, aki vezet. Szomorú, de így van.
2013. márc. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor rákoppantok egyet a csomira, hogy észrevegye magát a parasztja. Érdekes módon ezután már nem sietnek úgy, arra mindig van 15 másodpercük, hogy elküldjenek anyámba. Amin persze sosem lepődök meg.
2013. márc. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Magyarországon még soknak ez a mentalitása; itt nyomni kell neki!

Amit leírtál csak egy a sokból. Logika nincs benne, csak kicsinyesség vagy nagyképűség.

2013. márc. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!