Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bekanyarodhatok-e a buszsávba,...

Bekanyarodhatok-e a buszsávba, ha után az első kereszteződésben jobbra kanyarodok?

Figyelt kérdés
A KRESZ szerint: "Más jármű erre a forgalmi sávra − a sáv keresztezését és a bekanyarodásra felkészülést kivéve − nem hajthat rá." Ebből nekem az következik, hogy csak a legvégén hajthatok rá a buszsávra.
2013. jún. 24. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolod.

Egyszer gondoltam úgy Budapesten, hogy kifordulva egy mellékutcából a Rákóczi útra a következő sarkon le is fordulok jobbra (Szövetség utcára). Persze a sarki busszsáv-figyelő kamera rögzítette. Természetesen két hét múlva kérte a rendőrség az adatokat, hogy ki vezette az autót. Megadtam. A lakhely szerint illetékes kapitányság méltányosságból úgy döntött, hogy mivel láthatóan be voltak állva a sávok, és az ott álló autók mindent elkövettek, hogy azt a 100 métert véletlenül se tudjam szabályosan, nem a buszsávot használva megtenni, eltekintenek a büntetéstől.


Gondolom a kamera azt is rögzítette, hogy kikanyarodás előtt 2-3 percig vártam, hogy valaki beengedjen, de két lámpaváltás alatt egy ember sem volt, aki beengedett volna.

2013. jún. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdekes. Van most ez az építkezés is például a Ferenciek terén... Meg rengetegszer volt már ott torlódás előtte is. Én meg mikor siettem, nagyon sokszor volt, hogy teljesen végig mentem a buszsávban. A Rákóczi úton. De nem csak ott, mindenhol használok minden buszsávot rendszeresen. De még egyszer sem jött büntetés...


Egyébként a buszsávot sajnos sokan nem tudják, de igazából úgy kell használni, mint autópályán a gyorsítót. Ha kifordulsz valahonnan, ahol buszsáv van, rá kell menni, ott elérni a sebességet és besorolni. De rengetegen csak bambán állnak míg üres nem lesz a sáv, pedig ott van végig a buszsáv, üresen... Amikor pedig valaki lefordul, az utca előtt egy kicsivel kell rámenni a buszsávra. De ott is vannak a megszakítók, a záróvonal mellett a felezővonalak, segítségnek.


De ezek a buszsáv figyelők csak egy próbálkozás lehetett, már egészen biztosan nincs, a sok félreértés, papírmunka, meg egyéb szarságok miatt, különben nekem már több ezer büntetésem lenne. Egyedül akkor van büntetés buszsávért, ha rendőr észrevesz és utánad megy. Nálam többet kevesen szabálytalankodnak az biztos, 25-nél is több büntetésem van, de buszsávos nincs közte, úgyhogy ezt biztosan állíthatom, hogy nem kell félned.

2013. jún. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pedig van 32 kamera:

[link]

2013. jún. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

" Nálam többet kevesen szabálytalankodnak az biztos, 25-nél is több büntetésem van…"


Nem ismerem, hogy milyen az anyagi helyzeted, de megéri szabálytalannak lenni?

2013. júl. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Egyébként a buszsávot sajnos sokan nem tudják, de igazából úgy kell használni, mint autópályán a gyorsítót."

be tudnád linkelni a KRESZ idevágó passzusát? Mert amit én olvasok ott ilyen nincs benne, szóval szerintem nem lehet.

2013. júl. 5. 09:00
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó tudod, a felfestés szerint sem lehet. A záróvonal csak a kereszteződéseknél van megszakítva azzal a céllal, hogy a keresztező vagy bekanyarodó forgalom át tudjon haladni rajta.
2013. júl. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!