Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet előzni úgy egy kerékpáro...

Lehet előzni úgy egy kerékpárost/autót, hogy közben szemből jön egy kerékpáros? Mi a helyzet ugyanebben a szituációban, csak kikerülés esetén?

Figyelt kérdés
2013. jún. 27. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Kikerülni lehet, hiszen akkor nem lógsz át a másik sávba.

A szabályt pontosan nem tudom, de a biztonság érdekében én még kikerülésnél is ha tehetem megvárom, hogy ne jöjjenek szembe. Előzni pedig biztos nem fogok, ha jön szembe akárki is.

2013. jún. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudom vita lesz, linkelni nem tudom, amit írni fogok.

A KRESZ-ben annyi áll, hogy biztonságos oldaltávolságot kell tartani. Jelen esetben természetesen a szemben jövőtől is. Tehát a válasz az, hogy igen, ha mindkettőtől elég távol vagy. Eddig egyértelmű.

A haza gyakorlat az, hogy sok autós elegendőnek véli a 20-25 cm-t is. A KRESZ-ben nem lévő, ám ítélkezésnél figyelembe vett hivatalos magyarázat kocsiszekrénnyi távolságot nevez meg biztonságos távolságnak. Tehát mondjuk egy 1,6 méter széles Ignisszel kb. 1,5 a legkisebb oldaltáv. Ha ez megvan, akkor el lehet menni mellette. Osztrákok, németek saját sávban soha nem előznek bringást, inkább ballagnak mögötte. (Nem a nyakán!!!)

2013. jún. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Sudribunkó válasza:
27%
Igen, megelőzheted, legfeljebb elcsapod
2013. jún. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Nem előzheted meg.


4. § (1) Előzni abban az esetben szabad, ha

a) az előzés céljából igénybe venni kívánt forgalmi sáv olyan távolságban szabad, hogy az előzés a szembejövő forgalmat nem zavarja;

2013. jún. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom szerint úgy is lehet előzni kerékpárost előző autót, hogy közben szemből jön egy Ikarus (én voltam a kerékpáros, kicsit se kaptam agyideget)... más kérdés, hogy szabad-e :)
2013. jún. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon a biciklist általában semmibe nézik, neki kell lehúzódni mindig, ha nem férne el, rádudálnak jogtalanul mert nem tud menni a nagy p*csáját hordozó autójával... engem kereszteződésekben rendszeresen megpróbálnak megelőzni az autósok, mikor kb én értem legelőször(!) abba a kereszteződésbe, az nem számít neki hogy én épp balra kanyarodnék, ő egyenesen menne vagy jobbra, ledudál, mikor én vagyok előrébb ! egyszer kirángatok majd egy ilyet a kocsijából a slusszkulcsot meg beledobom a csatornába...
2014. febr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!