Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Oroszországba mért van annyi...

Oroszországba mért van annyi autós baleset?

Figyelt kérdés
Ja és mért van minden kocsiba kamera, vagy ott olyan megszokott a baleset mert csomó videó van a neten ahol szabálytalanul közlekednek aztán karamboloznak meg dühöngnek , útközbe szétesik a kocsi, stb.

2013. júl. 22. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs több mint nálunk csak jóval többen vannak s ezek a videók össze vannak válogatva. S valószínűleg a közlekedési morálon is lehetne mit javítani.
2013. júl. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ott van a legjobban elterjedve az autós kamera. És több kerül fel a netre ennyi.
2013. júl. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy arányaiban több a baleset, csak sok a fedélzeti kamera. Persze a legtöbbhöz hasonló állatságot még nem láttam magyar utakon, pedig nem csak vasárnap állok ki.
2013. júl. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
72%
sok vodkát isznak
2013. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Voltam kint kamionnal néhányszor. Sokkal vadabbul vezetnek, mint nálunk, össze sem lehet hasonlítani. Nyilván válogatott videók ezek, de tényleg nagyon észnél kell lenni ott. Hosszú a tél, sokan ittasak is szerintem. Az orosz, mint szláv nép amúgy is nyomulósabb, könyöklősebb, hetven év szocializmus után jött egy viszonylagos jólét, jó kocsik, idő kell még beleszoknak.
2013. júl. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Valóban sokkal rosszabbak a baleseti statisztikák, de nem annyival, mint amennyire azt az ember a megosztott videók alapján gondolná.


Eleve az emberek kevesebb veszélyérzettel vannak megáldva e régióban, erre tesz még rá az igen erősen individualista vezetési kultúra, az egyenlősdi után a társadalmi státusz kifejezésének erőteljes igénye (ld. még "fontos ember vagyok, rám ma ugyanúgy nem vonatkoznak a szabályok, mint anno a szovhozelnökre"), továbbá a gyenge közlekedésszervezés és a rossz állapotú infrastruktúra.


A kamerák pedig azért terjedtek el, mert a gyenge rendőri szervezet, a sok mindent átható korrupció, a tanúk közömbössége és végső soron az igazságszolgáltatásba vetett hit gyengesége ezt a megoldást indokolta.


(Amúgy az Oroszországról kialakított általános képem ennél sokkalta jobb, de ez jelen kérdés szempontjából lényegtelen.

2013. júl. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem mert akkora ország mint kanada..

Meg mert minden valamire való orosz piál..

De azt a hidegget kibirni máshogy nem lehet..

Meg sok rossz út van,

2013. júl. 23. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Amúgy én is hallottam valahol hogy azért raknak kamerát a kocsiba hogy tudják bizonyítani a balesetet, azt meg nem veszem be, hogy Magyarországon is ugyan ennyi a baleset csak ott Oroszországba többet raknak fel netre mert itt még nem láttam olyat hogy pl.: a repülőt húzzák a fő úton,vagy az illető a motorháztetőn utazik vagy a kamion keresztbe tolja maga előtt az autót, szerény véleményem szerint ahogy haladunk keletre nem csak az élet színvonal hanem a közlekedés is rosszabb, a járművek műszaki állapotáról nem is beszélve, szerintem ott jó pár ember le se műszakiztatja a kocsiját, szoktam Erdélybe járni és útközbe is látom, hogy ott sokkal vadabbúl vezetnek mint Magyarországon, és úgy nyomják főleg ezekkel a nagy drága BMW,Merci,Audi stb., lakot területen meg senki se tartja be a sebességkorlátozást.
2013. júl. 23. 12:07
 9/13 anonim ***** válasza:

Igazad van, teljesen. Összehasonlíthatatlanul veszélyesebb sz orosz közlekedés. Én élőben is láttam, teli talppal nyomják a gázt, télen még jobban, mint nyáron, ha esünk, essünk nagyot - mondván.

Egyszer elmentem Tyumenyig, kb. 4000 - 4500 km Budapesttől, ha nem láttam legalább 20 kamiont, egyéb autót az árokban (csak az orosz szakaszon), akkor egyet sem. Egyetlen úton. Láttam kamiont az Urálban ami rakományostul hatalmas lángokkal égett, mert beledermedt az üzemanyag, tüzet rakott a sofőr a tartály alá, hogy felmelegítse, aztán így sikerült.

Ésszerűtlenül vezetnek, és most már azért sok ott is a jó kocsi. Valamennyire át kell venni a stílusukat, ha ott jár az ember, mert másképp soha nem engedik be pl. egy sávváltásnál.

Pl. Moszkvából kivezető négysávos út, lámpák, délutáni dugó, araszolás. Oroszországban olyanok az utak, hogy ahol véget ér az aszfalt széle, jön még egy kb. sáv - szélességnyi poros padka, aztán egy fás - bokros széles terület, árok, járda, s csak aztán a házak, van hely, nagy ország. Nos, dugó volt az úton, és ezen a padkán, bokros részen, de még a járdán is mindenféle jármű, autók, buszok, de még kamionok is próbáltak előre jutni, előre pofátlankodni. Szó szerint, még az árokban is előznek, és fel sem veszik, teljesen normális dolog, a rendőr ásít egyet, ha látja.

2013. júl. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
az meg a másik eddig minden videóba az volt hogy a járókelők a karambolt látván semmi komolyabb reakcót nem csináltak csak úgy mentek tovább mintha ez olyan természetes dolog lenne :D
2013. júl. 23. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!