Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Apám minek kötözködik? Miért...

Apám minek kötözködik? Miért tanuljak meg csak az oldalsó tükrökből tolatni, ha van belső is?

Figyelt kérdés

Mindig trám szól, hogy ne nézzem a belsőt, az oldalsóból tanuljak meg tolatni, és ne is forduljak hátra.


De minek? Nem akarok én kamionos lenni, akkor mi haszna van, ha csak a tükörből tudok tolatni?



2013. júl. 17. 15:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk, hogy ne húzhasd meg az autód oldalát? A széleket bizony csak tükörből látod legtöbb esetben. Persze ha cabrio, akkor nem kell tükör :)
2013. júl. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De azokkal tolatok értelem szerűen, de néha mikor közel érek az oszlohoz, vagy falhoz, hátra nézek, vagy mikor kitolatok hátra fordulok, hogy mi milyen messze van. És rám szól.
2013. júl. 17. 15:43
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Mert azt akarja, hogy RENDESEM megtanulj vezetni.
2013. júl. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De ha hátra fordulok meggyőződni a távolságokró, vagy a belsőben látom, hogy valaki megállt a kocsi mögé, attól miért ne tudnák normálisan vezetni?
2013. júl. 17. 15:46
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
Apád rögeszmés és ragaszkodik a saját véleményéhez. Ha 3 tükörből tolatsz akkor is nagy a holttér nemhogy 2-ből. 2-ből a kresz szerint nem is lehetne tolatni, hanem azoknál a kocsiknál ahol nem lehet kilátni a hátsó ablakon ott egy második személytől segítséget kellene kérni a navigáláshoz (persze a gyakorlatban ez nem nagyon létezik). Cégünknél ütöttek már el biztonsági őrt akit nem is lehetett látni a két szélső tükörből. Használd mindhárom tükröt, azzal csak előrébb vagy, apádnak meg mond meg hogy akkor magyarázzon mikor ő vezet.
2013. júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok, és ezt azoknak linkelem akik nagyon okosak és azt mondják hogy minek az a középső tükör.

[link]

2013. júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg apádnak, hogy én azt mondtam, hogy nézheted a belső tükröt is!
2013. júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Belső tükör nélkül azért jó tudni tolatni,mert előfordulhat hogy dugigpakoljátok a kocsit és nem látsz ki a középsővel.


De normál esetben mindhárom tükör használata a jó,ne hallgass apádra ebben,nézz bele nyugidtan,fordulj hátra is.

És add a kezébe a kresszkönyvet,még abban is benne van hogy tolatáskor kikapcsolt övvel hátranézegetve a legjobb.

2013. júl. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Amado atya ***** válasza:

Nekem siheder koromban az oktatóm az autómosókefével verte a térdemet, ha nem használtam a két külső tükröt, és folyton a belső tükrön lógott a szemem, mondván: "Úgy csak a mazsolák** (**itt azért egy lényegesen rondább szót mondott, de azt nem írnám le) tolatnak, mi pedig profikat képzünk!"


És igaza lett, ha nagy ritkán személyautóba ülök, a belső tükröt arra használom, hogy ráakasztom a sapkámat, meg ilyenek. Nincs rá szükségem.

A két külső tükör (helyes) használata ugyanis nagyban segíti a jármű méreteinek korrekt érzékelését.

2013. júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

# 9

Ha valaki áll a kocsi mögött azt te nem fogod látni a külső tükörből akárhogy mereszted a szemed.

2013. júl. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!