Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biztonságos egy kézzel fogni...

Biztonságos egy kézzel fogni a kormányt?

Figyelt kérdés

Másik kéz a váltón.

Akik már régóta vezetnek, így vezetnek.

Ez így biztonságos?



2013. jún. 5. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

nem is tudom mikor fogtam két kézzel kormányt utoljára, max elágazóból elinduláskor ha kanyarodok, akkor segítek rá a másik kezemmel is.

és élek-virulok, tehát miért ne lenne biztonságos?

2013. jún. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Sok kocsiba tesznek már elég erős szervót (leginkább az amcsikba), így egy kézzel is kényelmesen lehet, de ha veszélyesebb helyzet van, azért a két kéz szerintem biztosabb.
2013. jún. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
az autósiskolában úgy tanítanak, hogy 2 kézzel fogd a kormányt, ne pihentesd a kezed a váltón. de persze a való életben ez máshogy van. a válasz a kérdésedre: nem, nem biztonságos.
2013. jún. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem biztonságos de ez nem lenne baj.profi kezéből egy úthiba ,defekt,kirohanó állat,aquaplank,kirántja laza csuklóból a kormány úgy hogy mire felfogja mi történt már vidáman belerongyolt a szembejövő család kocsijába,ami szintén nem baj,az a baj hogy nem a profi pusztul meg hanem még 3 másik is..de ismétlem a profiknak nem kell piros vasúti jelzésnél sem kellene megállniuk minek?profik....
2013. jún. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Én csak ott szoktam egy kézzel vezetni, ahol tudom hogy jó az út, eleve nem megyek gyorsan (városon belül) és várhatóan nem kell kanyarodni. Városon kívül mikor gyorsabban kell menni csak úgy érzem magam biztonságban ha rendesen fogom a kormányt, még jó minőségű út esetén is. Pedig egy gyári kerékméretes szervótlan F Astránk van...
2013. jún. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyhelyzet esetén mindenkinek természetes reakciója két kézzel megmarkolni a kormányt. Ez a pozíció biztosítja a legmagasabb szintű kontrollt a jármű felett.

Amennyiben az egyik kezed a váltón van értékes másodperc(ek)et veszítesz ez által. Ebből kifolyólag: nem biztonságos, de persze vezetni sem az...

2013. jún. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
Szervós kocsinál nincs olyan mértékű visszahatás a keréktől ami kirántaná a kézből a kormányt. Ennek ellenére én országúton ,pályán két kézzel fogom ,de leginkább egyik kézzel alul másikkal oldalt. Városban gyakori az 1 kéz hiszen állandóan váltogatni kell. Mikor meg automata váltóval megyek ,gyakran jobbkézzel könyökölve lazulok. Akik mindig két kézzel szorongatják fent a volánt no azok a mazsolák.
2013. jún. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk, átrohan egy kutya a kocsi előtt, akkor ha hirtelen akarja valaki elkerülni az elütést, egy kézzel nem-e húzza túl a kormányt, át a szembesávba, vagy le az árokba...
2013. jún. 5. 17:30
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell rángatni a kormányt, pont ebből van a baleset meg a frontális mert egy kutya miatt nekirángatja valaki a szembejövőnek a kocsit.Teljesen mindegy hány kézzel történik ez. Le kell fékezni, ha meg féktávon belül ugrik ki a kutya akkor bizony neki fogunk menni. Persze ha senki nem jön szemből , van hely akkor meg lehet próbálni kerülni, de nem ész nélkül!
2013. jún. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

"profi kezéből egy úthiba ,defekt,kirohanó állat,aquaplank,kirántja laza csuklóból a kormány"

Én ritkán pihentetem a kezem a sebváltón, pedig vezetek vagy 26 éve!

A jobb első ülés támláján szoktam! :D


Az úthiba koppan, durrdefekt már nem nagyon van amióta feltalálták a tömlő nélküli gumikat, kirohanó állat nem tép ki semmit sem, "aquaplank" ezt nem is tudom micsoda!

:D


Gy.k: Aquaplaning vagy akvaplaning (vízenfutás).

2013. jún. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!