Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biztonságos kidugott kézzel,...

Biztonságos kidugott kézzel, kilógatott karral kocsikázni?

Figyelt kérdés

Sokakat látok, hogy nem csak kikönyökölnek a kocsi ablakán, hanem lefele lóg az egész karjuk az ajtón.

Ez nem veszélyes? Értzem én itt, hogy a szemből jövő autó neki menne a kocsi oldalának, akkor a kezét is bezúzná az embernek?



2013. júl. 7. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Aki beül a volán mögé annak egyik lába a sírban, másik a börtönben, tehát alapvetően veszélyes ha így nézzük.

És szerinted nem veszi észre a sofőr hogy a szembejövő nem úgy jön ahogy kellene? akkor úgy is behúzza a kezét, és esetleg próbál hárítani ha tud.

Én vezetésközbe nem csinálom, mert a kormányt bal kézzel fogom, jobb meg pihen, azzal nem szeretek kormányozni, vagy ha mégis könyöklök, akkor jobbal fogom alul a kormányt, bal kint, de azzal is fogom, de ez nagyon ritka.

viszont ha csak utas vagyok, akkor kint szokott lenni a kezem, sőt volt olyan is, hogy teljesen hátra húzva az ülés, ablak lent, lábam meg a tükörnél, csak az épp egy fél órás araszolás volt autópályán, max 20 km/h-s sebességgel.

2013. júl. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Itt a környékünkön pont volt egy ilyen baleset, a szembe jövő autó túl közel jött, és leszakította a sofőr kilógó karját.
2013. júl. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De igen veszélyes. Pár éve az egyik kanyarban annyira átjött az én sávomba a szembejövő, hogy a tükröm bánta, pedig próbáltam az út széle felé húzódni amennyire csak tudtam. Ha kint lett volna vagy az ő vagy az én kezem, akkor az is ment volna a levesbe nem csak a tükrök, mivel a kocsi oldalán lévő gumi védőborítás is megsérült.
2013. júl. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért az elég ritka, hogy a szembejövő a leírtak szerint megy neked. Illetve ha neked is megy, jó eséllyel nem ez lesz a legnagyobb sérülésed. Az olyan baleset is ritka, amikor csak a tükrök érnek össze, pedig az jó 15 centivel kijjebb van mindkét autón.

Ha te ilyen balesetekre számítasz, akkor ne ülj autóba, mert rádzuhan egy repülő.

2013. júl. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem, egyáltalán nem biztonságos. Meg nem is szabályos!
2013. júl. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!