Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megállni tilos táblánál...

Megállni tilos táblánál megbüntettek, van még esélyem "kimagyarázni"?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy nem lehet,de délután egy megállni tilos tábla alatt álltam meg kb 2 percre,mert beröpült az ablakon egy bogár. Mivel allergiás vagyok a méh csípésre,ezért lefékeztem. Ki se szálltam a kocsiból,közben láttam elmenni a kocsi mellett a közterületeseket,kb elmentek a következő házig visszafordultak és elkérték a személyimet meg a papírjaimat,és megbüntettek 10 ezerre(mondván hogy tilosban parkolok). Mondtam nekik,hogy láthatták,h max 2 perce állok itt(és hogy mit miért"csinálok").. Nem érdekelte őket,és azt kérdezték hogy elismerem e a szabálysértést. Mondtam,hogy nem mivel senkit se zavartam és hirtelen meg kellett állnom,mivel máshol nem volt hely azért oda. Erre megfenyegettek,hogyha nem ismerem el,akkor feljelentenek. Mondtam,hogy nem ismerem el. Most 20 ezer bírság és feljelentést tettek ellenem. Mik lesznek a következmények,ha nem vagyok hajlandó fizetni? Mivel nem állok úgy anyagilag,és nem érzem jogosnak....

2013. ápr. 16. 23:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Esélyed sincs így utólag. Nem voltál szimpatikus nekik, és visszapofaztal ami ezek nem bírnak elviselni ha nem nekik van igazuk. Fizesd be minnél előbb mert ez az egy út van. Sajnos ma magyarországon nem tudod kibeszelni magad, ha zsebbe fizettél volna talán elnézik, sajnálom hogy így jártál nekem is volt hasonló. Az emberséget otthonhagyták..
2013. ápr. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát köszi a választ,remélem azért valaki más tud talán valami jobb hírrel szolgálni. Az egészben a "legszebb",hogy a kocsi nem az enyém,hanem egy ismerősé,aki megkért erre a szívességre,hogy vigyem be a városba a kocsijával,jelenleg munkanélküli vagyok,és csak ideglenes lakcímem van(lakcímkártya nélkül). Szóval ez a pénz jelenleg nagyon sok,főleg így hogy kirepül(ne) az ablakon...(Ő is tanúsíthatja,hogy milyen f... voltak) Amúgy tisztelet a kivételnek,de ez az ország egy ... Hol az emberség,hol az empátia???
2013. ápr. 17. 00:31
 3/17 anonim ***** válasza:
46%
Semmi esélyed sajnos.. Engem még pár éve azért büntettek meg, mert felálltam a járdára kicsit míg beszaladtam a bankba.. Mivel máshol nem volt hely.. Zuglóban történt. És ezek a f@szszopók persze pont az ilyenekre utaznak. Szánalmas köcsögök, mennének a 8. kerületbe, aztán ott keménykednének, nem csodálom, hogy annyiszor verik szájba őket. Azért a bankos esetért engem is 10 ezerre büntettek, jól szanaszét oltottam őket, erre pár nap múlva a kocsimon volt egy 2 ezres csekk.. Totál olyan helyen ahol amúgy az életbe senkit nem büntetnek meg... Megszívattak, örüljenek, költsék gyógyszerre. Remélem másnap már cigány veri ki a fogaikat az ilyeneknek.
2013. ápr. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudsz mit tenni. Engem a mùlthèten kaszàltak meg 25ezerrel. Kresz szerint igazuk volt, de embersègböl nem.


Reptèrre mentem a kollègàmèrt.2 tàskàval àllt a zebra elött, megàlltam, bedobta a hàtsóülèsre, beült ès indultam VOLNA (20 màsodperc)....

A törvèny emberei fèlreàllìtottak, 25re csekket töltöttek (nem 5re...), majd fèl óràt vàrtunk, mert nem müködött a rendszer. Na mindegy, majd a büntetèsekböl fejlesztik...


Teljesen igazuk van, hogy zebra elött nem àllunk meg, de szerintem ez nem 25öt èr, ha màr büntetünk.


A többi "enyhìtö" körülmèny:

a reptèren alapból lassan mennek az autók, lehet hogy takarok, de nincs szàguldozàs

akkor pont nem volt nagy gyalogosforgalom sem, amìg beszàllt a kollèga egy gyalogos SEM sètàllt àt, autóból egy ment el összesen

ki az, aki felvesz egy ismeröst (akin 2 tàska van) ès ahelyett hogy megàllna mellette, mèg megsètàltatja a következö helyig


Èn legközelebb is megàllnèk ott, de örömet okozna, ha egy ilyen patkàny nyaka közben a kerèk alatt lenne....

2013. ápr. 17. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%

Saját példámmal válaszolok! Engem is megbüntettek a köztes lények, mert belógott a kocsim a járdára a kórház előtt. Fotó, minden játszott. Bementem a városházára és elmondam szépen a történetet, miszerint olyan vesegörcsöm volt hogy majd össze sza...tam magam és örültem hogy kiflipózban elértem a kórházig este kb 8 óra volt.

Elnézést kértem a szabályszegésért és megkérdeztem hogy eltekintenének - e a büntitől!

Kaptam egy jó nagy NEM-et. Aztán montam hogy nyomjunk 1 bíróságot lesz ami lesz! (ordítva) Megúsztam :D

Egy próbát megér!

2013. ápr. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha hajlandó vagy elmenni a bíróságig, akkor adok neked 75% esélyt, hogy kimagyarázhatod (bíróból is van köcsög). Nem ártana orvosi papír a méhcsípés allergiáról, ha az van, akkor teljesen indokolt vészhelyzet. A záróvonal átlépésért se büntetnek meg senkit, ha épp egy feléje csúszó kamiont kerül ki.

Kicsit kisebb az esély a szabálysértési előadó előtt, de ott is előadhatod a fenti történetet, megtámogatva egy orvosi papírral.

2013. ápr. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Erre megfenyegettek,hogyha nem ismerem el,akkor feljelentenek."

Nem megfenyegettek, hanem ezt kell mondani!


Még utólag van esélyed kimagyarázni. Fellebbezel és elmondod a verziódat és vagy elhiszik vagy nem. Habár lehet, hogy elhiszik, de attól megbüntetnek, mert statisztika van.

2013. ápr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Igen,mivel külön kihangsúlyozta ,hogy nem fenyegetésnek szánja(arcot meg a hangsúlyt ide nem tudom leírni),de ha nem ismerem el,akkor feljelent,szóval jobban tenném,ha elismerném,ha nem akarok magamnak nagyobb bajt...!

Ezért írtam,mert eléggé úgy tűnt,mint egy fenyegetés...

2013. ápr. 17. 20:28
 9/17 anonim ***** válasza:
Az is, törvényes fenyegetés
2013. ápr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Közterületesnek minek álltál meg? Főleg ha gyalog volt..

Gyalogos rendőrnek is max integetni kell ha kocsival,vagy biciklivel vagy.

2013. ápr. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!