Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen esetben mit lehet...

Ilyen esetben mit lehet tenni? Ha egy autós kikerül egy kutyát és átkerül a sávomba. Ha nem reagálok, ütközés. Ha visszahajtok a sávjába, elkaszálom az ebet.

Figyelt kérdés

2013. júl. 31. 00:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha csak ez a két lehetőség van akkor egyértelmű a megoldás: ebkaszálás.
2013. júl. 31. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

Én az ütközést választanám: a kutyának nincs felelősségbiztosítása. Az egy dolog, hogy a lakásbiztosítás fedezheti, de ez utóbbi nem kötelező, ráadásul először meg kell találni a kutya gazdáját.


Szóval inkább mennék tovább szabályosan, mármint természetesen lassítanék amennyire lehet, de inkább a másik kocsinak ereszteném neki az enyémet mint az állatnak.

2013. júl. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagy sebességről van szó akkor nem szerencsés ütközni, hiszen az káros az egészségre. Kis sebességnél pedig a kutya nem okoz annyi kárt mint amennyit a kocsi veszt az értékéből másik kocsival való ütközésnél.
2013. júl. 31. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szántóvető ***** válasza:
100%

reménykedjünk hogy nincs olyan baromsofőr aki egy kutya miatt átmegy a szembejövő sávba mikor onnan autó jön.

csaptam már el fácánt,össze is törte a hűtőrácsomat de meg sem fordult a fejemben hogy nekimenjek a szembejövőnek.

2013. júl. 31. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
SOHA nem rángatjuk a kormányt, se kutyánál, se macskánál, se semmilyen állatnál. MINDIG kisebb baj elütni, mint a rángatásból eredő problémák (szembejövővel ütközés, irányíthatatlanná váló autóval árokba, fának repülés, stb.) A kutya csak 20-30 kg és áll, a szembejövő autó 1-másfél tonna és szembe jön. Nagyságrendek vannak a két ütközés ereje között.
2013. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól még hogy nem helyes, sokan rángatják mert ösztönösen cselekszenek..Jobb ha elütöd a kutyát mint frontálisan belecsapódni egy szembejövőbe ,szóval kutyaütő legyél .Ha van chip a kutyában vagy valahol fellelhető a gazdája akkor őt kell beperelni a kár miatt.
2013. júl. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Alapelv, hogy ha elkerülhetetlen egy ütközés, akkor mindig a puhább, kisebb tömegű vagy nagyobb felületű "célpontnak" kell nekimenni. Betonoszlop helyett bokor, kamion helyett Kispolszki, autó helyett kutya. Egyedül az autó vs. gyalogos választás nehéz (bízom benne, hogy minél kevesebbeknek lesz része ilyen szituban), mert kis sebességnél valószínűleg az autónak ütközés jár összességében kevesebb személyi sérüléssel, de nagyobb tempónál már gáz van: az autó keményebb, jóval nagyobb a tömege is, míg a gyalogos tuti, hogy nagyon súlyosan sérülne. Azt hiszem, ilyen esetben abszolút nincs jó megoldás.
2013. aug. 1. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Aki ösztönből cselekedve elrántja a kormányt, hatalmasat hibázik.

Igazából én szerintem továbbmennék a sávomban, esetleg kicsit az út szélére, esetleg óvatosan árokba hajtva (ha nincs fa), megpróbálom elkerülni az ütközést.


Az ebet viszont szinte tuti, hogy nem választanám. Mert mi van ha

1. Az autós aki először félrerántja a kormányt, rájön, hogy ott vagyok én is, és megpróbál korrigálni visszafelé...

2. Ha az eb mögött egy beláthatatlan útszakaszon mondjuk egy kamion jön.. Vagy bármi.


stbstb..

A legrosszabb amit tehetsz, ha átmész a szemközti sávba, mert ezzel saját, és mások életét is kockáztatod.

Ha szembekerül veled egy kutya, vagy szarvas, vagy bármilyen vad, soha ne rántsd el a kormányt, fékezz amennyire lehet, és sötétben kapcsold LE a világítást, és dudálj (ha van időd rá).

2013. aug. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én hasonló esetekben a következőt csinálom: SATUFÉÉÉK!
2013. aug. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!