Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi lehet a következménye, ha...

Mi lehet a következménye, ha a rendőrök rátalálnak?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm tegnap koccanásos balesetet okozott. Ő volt a hibás, plusz nagyon ittas is.

Talán pont ez utóbbi miatt, plusz hogy van 1 vagy 2 év felfüggesztetje (az is valami ittas vezetés miatt ha jól tudom) szépen lelépett.

Gondolom több mint 100% hogy a rendszámát meg amit csak tudtak a károsultak megjegyeztek, meg intézkedtek.

Én mondtam neki, hogy menjen be a rendőrségre, mert ez (szerintem) cserbenhagyás, és csak rosszabb lesz.

Ő abban reménykedik, hogy egy ejnye-bejnyével meg valami pénzbüntetéssel megússza, de szerintem ennél többre számíthat.


2013. júl. 31. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Börtönbe kell vonulnia, mivel a felfüggesztett időtartama alatt újabb bűncselekményt követett el. Amiért persze külön is felelnie kell majd, nem csak az előzőt kell leülnie. De hogy valaki hogyan lehet ekkora idióta...
2013. júl. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szántóvető ***** válasza:
leültetik,kezdhet csomagolni.WC-papírt,fogkefét,szappant ne felejtse otthon.
2013. júl. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, erre számíthat. Leültetik vele a felfüggesztettet, plusz felelnie kell a mostaniért aminél nem lesz elnéző a bíróság. Megjegyzem meg is érdemli, cserbenhagyóknak nincs helye a forgalomban, ittas vezetőknek pedig a társadalomban. Reméljük jót tesz neki az a pár év hűvös és átértékeli a dolgokat.
2013. júl. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szántóvető ***** válasza:
most komolyan:kijózanodva be kellett volna mennie a csendőrségre,amit elkövetett(józanul ugye..)az szabálysértés tehát megúszta volna pénzbüntetéssel.
2013. júl. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4: A cserbenhagyás bűncselekmény, nem szabálysértés.
2013. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szántóvető ***** válasza:
ha cserbenhagyás akkor tényleg bűncselekmény,a baleset körülményeitől függ hogy minek minősül: [link]
2013. júl. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én sem gondoltam volna hogy ekkora idióta! Volt hogy tök jóhiszeműen beültem mellé, ki tudja, hogy akkor is ivott-e előtte. Bármennyire gonosznak tűnök is, de szerintem is megérdemelné ha leültetnék, különben nem tanul belőle, és következőnek talán egy ember életébe fog kerülni a hülyeség.
2013. aug. 1. 09:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem fog ülni! Utólag nem lesz bizonyíték ,hogy akkor ittas volt és majd a rendőrnek azt mondja nem is vette észre a koccanást azért hagyta el a helyszínt.Vagy rá próbálhatja kenni a másikra a felelősséget ,hogy a másik volt a hibás. Ha nincs tanú vagy felvétel akkor 1 az 1 ellen és szintén nem lesz semmi. Ennyi.
2013. aug. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!