Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Két autó tükre menet közben...

Két autó tükre menet közben összeér. Rettenetesen sietsz ezért megállás nélkül továbbhajtasz. Mire számíthatsz?

Figyelt kérdés

2013. aug. 11. 10:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha a másik autós utánad megy (én ezt tettem anno) akkor bukta van, nem is kicsi. Egyébként egy tükörcserére számíthatsz.
2013. aug. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem jött utánam de az is elég ha felírta a rendszámot, nem?

Szemtanú nem volt, késő éjjel egy faluban történt.

2013. aug. 11. 11:09
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha megjegyezték a rendszámodat akkor a másik fél vérmérsékletétől és ismeretségi körétől függően akár meglátogathat személyesen és pár haverjával együtt "megkér", hogy fizesd ki a visszapillantóját.

Vagy csak feljelent, aztán lehet járkálni rendőrségre/bíróságra.

Vagy hagyja a fenébe az egészet, és Mr Nagyonsietekmertfontosembervagyok (azaz Te) megússza az egészet.

2013. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Elvileg nem is cserbenhagyás.


"Nem valósul meg a cserbenhagyás vétsége, ha a közúti baleset során csak kisebb anyagi kár keletkezik, és az utasok vagy kívülállók élete és testi épsége nem kerül közvetlen veszélybe "

2013. aug. 11. 11:10
 5/13 A kérdező kommentje:

A feljelentéstől tartok. Ha megálltunk volna még mindig azon menne a vita, hogy ki volt a hibás..

Valószínüleg egyformán hibásak vagyunk mindketten. Ő gyorsan jött és középen és meg nem tudtam időbe lehúzódni. Nekem van két tanúm. Alkoholt nem ittam, de ez szintén bizonyíthatatlan így utólag.

2013. aug. 11. 11:15
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ő volt a hibás, mert áttért a sávodba. Nem fog keresni szerintem, ha tudatában van annak, hogy ő a hunyó.
2013. aug. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Gyanítom Ő pont fordítva gondolja..

A tükörről leesett a hátsó burkolat és nem találjuk sehol még csak darabjait sem megfordult a fejemben, hogy esetleg megállt és eltette bizonyíték gyanánt. Csak rendszámmal együtt van értelme persze.

2013. aug. 11. 18:26
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Igazából akárki is volt a hibás, igen nagy parasztság volt elhajtani a helyszínről. De persze krvára kell sietni, még arra sincs időd, hogy a telefonszámodat hátrahagyd. Szánalmas.


Jogilag ez nem cserbenhagyás, amennyiben minden kétséget kizáróan meggyőződtél arról, hogy nem történt személyi sérülés.


Azonban szabálysértési bírság kiszabható, mert a balesetben érintett járműveknek megállási kötelezettsége van.

2013. aug. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha az út közepén ment, ráadásul már ránézésre is gyorsabban, mint a megengedett, akkor márpedig a másik a hibás. Akkor ő sem vitatkozhat, mert tudja, hogy duplán szabálytalankodott (indokolatlan áttérés a szembe jövő sávba és gyorshajtás). Főleg, ha két tanú is volt. Kivéve, ha nem is így, történt. Elég közel lehetett egymáshoz a két autó, ha letörtek a tükrök. Még jó, hogy baleset nem történt és mindenki megúszta.

Lehet, hogy a tükör burkolat darabjai egyszerűen csak elszálltak jó messzire. Ez elképzelhető akkor, ha mindkét autó gyorsan ment. Rendszámot felírni nem hiszem, hogy volt lehetőségük, ha legalább az egyik autó gyorsan továbbhajt.

2013. aug. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy olyan helyzet ami utólag bizonyíthatatlan, ha a két fél mást állít. Egyik azt mondja hogy a másik jött át a szembesávba, a másik is azt mondja majd. A kocsiban ülő tanuk szava nem számít! Szóval maximum 50-50%-ot lehet ebből kihozni,azt meg minek.. Nem lesz ebből semmi, nagyon esélyes hogy nem is tudta a sötétben a rendszámot felírni.
2013. aug. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!