Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Át lehet menni a sárgán, ha...

Át lehet menni a sárgán, ha nem tudnánk időben megállni. Na de a piroson telibe?

Figyelt kérdés

Múltkor rendesen átmentem a piroson. Szégyellem is magam.


De 70 es táblás ilyen gyorsforgalmi úton, mentem előttem senki, ezért közel 70 el mentem. És beváltott előttem pirosra kb 1-2 mp múlva átmentem 70 el a kerszeteződésen.

Ezt nem lehetett volna ugye?

Sárgán át lehet menni, ha nem tudok biztonságosan megállni, de piroson?

Lehet meg tudtam volna állni, de ha 70 el el meg akarok állni 1-2 mp nyi távolságon belűl, szerintem akkorát kellett volna fékeznem, hogy a kereszteződés közepéig csúsztam volna.

De most törvényt szegtem?



2013. aug. 17. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Èrvènyes vezetői engedèlyed van?Amennyiben van akkor kresz oktatàson tanultad hogyan kell megközeliteni az ilyehelyeker ill.a fèktàvon belül vagy kivül törtènö megàllàsal kapcsolatos ismereteid is adottak
2013. aug. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A rendőrség álláspontja az, hogy a sárga jelzés hossza elegendő ahhoz, hogy az, akinek féktávon belül jött, bőségesen átérjen alatta, akinek meg féktávon kívül jött, az megálljon, így hát a pirosért büntetnek. Szóval ha sárgára vált a lámpa, akkor ne a gázt, hanem a féket!
2013. aug. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a sárga pont arra való hogy időben lassítsd mielőtt pirosra vált. mivel elég lassan vált, a sárgát látni lehet messziről. ha nem látta rendőr nem lesz baj, ott tudtommal nincs figyelő.
2013. aug. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lámpát nem igazán szoktunk akkora sebességgel megközelíteni, hogy ne tudnánk megállni ha kell! Ha neked a kereszteződésben valaki szintén így a pirosba beleszalad mint te (70-el go át), akkor hiába lenne neked elsőbbséged a veszélyhelyzetet el kell hárítanod!
2013. aug. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem értem az ilyen kérdéseket. Zöld után sárga jön. Ha te átmentél telibe a piroson, akkor telibe xartad a sárgát.

Hát akkor vállald a következményeit is és ne ide gyere mentegetőzni.


Amikor felvillan a sárga akkor el kell döntened, hogy féktávon belül vagy kívül vagy. Ha helyesen döntesz, akkor ha kívül voltál, egy erősebb fékezéssel (nem satu) megfogsz tudni állni még a kereszteződés előtt.

Elmondom mi történt szerintem.


Megláttad a sárgát. Féktávon kívül vagy, de pirosra koncentráltál, így hát úgy gondoltad, még átérsz és közben mire odaértél a lámpa alá akkor váltott pirosra. Ez mindenféleképpen azt jelenti, hogy szabályt szegtél.


Tanuljátok már meg végre, hogy a sárga az nem zöld. Az azt jelenti, hogy ha már nagyon közel vagy akkor még átmehess. Nem pedig azt, hogy Ú SÁRGA, PADLÓGÁZ MÉG ÁTÉREK.

2013. aug. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha látja az ember, hogy már hosszú ideje zöld van, érdemes lassítani és készülni arra, hogy valószínűleg a lámpa váltani fog. Én is tegnap hasonló szituációban vtam csak városon belül ahol 50-nel lehet menni. Épp váltottam fel, 45-el mentem már mikor láttam, hogy sárga a lámpa, de biztos nem értem vna át, sajnos nem volt mit tenni, besatuztam, csikorogtak is a kerekek. De ink. ez mint átmenni a piroson. Szerencse nem látta rendőr, senki nem volt ott, de rosszabbul is járhattam vna, ha belém jönnek mögöttem.
2013. aug. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrség helyében én nem kamerázgatnám be a kereszteződéseket, meg eltörölném a piroson áthajtásért járó büntetéseket.

Helyette a fehér vonalakba, amik jelzik hol illik megállni beépítenék szögeket, amiknek a hegye menetiránnyal szemben van, mondjuk 20-30 fokos szöget bezárva az úttal.

Amint pirosra vált a lámpa, ezek szépen felcsapódnak.

Mindenki rögtön ki tudná számolni, hogy féktávon belül vagy kívül látja meg a sárgát :)

2013. aug. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jah csak úgy kevesebbet keresne a rendőrség :D
2013. aug. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én pontosan ezért fizettem 50.000.- t.Azt hittem, átférek a sárgán, de tévedtem. És megtanultam, hogy ahogy sárgát látok, azonnal a fékre taposok, nem a gázra...
2013. aug. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Különben meg nyugaton van erre egy jó módszer, ami nálunk csak elég kevés helyen van. Nyugodtan felszerelhetnének minden lámpára egy számlálót és akkor nem lenne ez. Csak ugye így mindenki már a sárgánál megállna, és nem lehetne a sok pénzt beszedni a büntetéssel, mert ugye mással nem nagyon tudják a sok reteknek adni a segélyt.
2013. szept. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!