Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy kell pontosan végrehajtan...

Hogy kell pontosan végrehajtani kerékpárral a közvetett balra kanyarodást? Szabályos ez így, ahogy gondolom?

Figyelt kérdés
Debrecenben az Egyetem sugárút - Honvéd utca sarok a kérdéses pont számomra, mert ezen közlekedek a legtöbbször úgy, hogy ilyen helyzet előforduljon. Az Egyetem sugárúton kerékpárút vezet át a kereszteződésen le sokáig. Itt kellene balra fordulnom, de ezt sima balra fordulással nem lehet (és nem is szabad) megoldani. A következő módon képzelném el a megoldást: a kerékpárúton átmegyek az első zebrán a túloldalra, majd balra fordulok, át a következő zebrán, de ennek a végén nem teszem fel a járdára a bringát, hanem megállok a zebra mellett, hogy a zebra és az Egyetem sugárúton érkező autók mögöttem legyenek, megvárom, hogy a Honvéd utcáról érkező autók elmenjenek keresztbe, majd jobbra kanyarodással, indexeléssel követem őket. Ez így szabályos és biztonságos? Eddig az Ibolya utca - Viola utca - Honvéd utca útvonallal oldottam meg a kérdést, de nyilván egyszerűbb lenne, ha egyből balra tudnék kanyarodni. Remélem, érthetően írtam le, amire gondolok...
2013. aug. 27. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Képes voltál egy baromi nagy kört menni az helyett, hogy leszálltál volna a bringáról és áttoltad volna a zebrán?


Igazából nem nagyon sejtem, hogy mit gondolsz.


Az alábbi linken beállítanád, hogy merről mész?


[link]


Beállítod, aztán a nyomtató ikon melletti láncszemre kattintva megkapod az új linket, amit bemásolsz a kommentbe!

2013. aug. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]


Ha autóval mennék, ezt látnám, így kb. pont mögöttem van a kerékpárút.

2013. aug. 27. 20:27
 3/5 A kérdező kommentje:

Na még egyszer, remélem, így jó lesz.


[link]

2013. aug. 27. 20:28
 4/5 A kérdező kommentje:
Am azért mentem ezzel a kerülő módszerrel, mert főleg akkor szoktam itt jönni, amikor otthonról indulok el a Kassai úti egyetemre, én pedig az Ibolya utca - Viola utca sarkon lakok, tehát annyira mégsem nagy kerülő, de a bringa úton mégis egyszerűbb lenne talán. :)
2013. aug. 27. 20:34
 5/5 A kérdező kommentje:
Rájöttem már, mi okozhat félreértést: a kereszteződésben a bringaútról két zebrán lehet átmenni: az Egyetem sugárutat keresztezve először vagy a Honvéd utcát keresztezve először. Én arra gondoltam, hogy először a Honvéd utcát keresztezném, tehát a kerékpárutat követném, de most, hogy jobban belegondolok, talán előnyösebb azt választani, ami először az Egyetem sugárutat keresztezi, és csak utána a Honvéd utcát.
2013. aug. 27. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!