Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit gyakoroljak, milyen...

Mit gyakoroljak, milyen "gyakorlatot", hogy érezzem az autóval a távolságot?

Figyelt kérdés
Már jóideje tanulom, de még nem érzem. Pld hamar szedem a kormányt kiállásnál, a parkolásnál nem vagyok biztos, hogy mikor forduljak, néha nem az út közepén megyek, hanem a jobb szélén. Van ötletetek, hogy hogyan érezhetném ezt jobbam?
2009. nov. 2. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

Mit tanítottak neked a rutinon? Hogyan vizsgáztál le városin? Ilyeneknek nem adnék jogsit.

Életemben vezettem már 5 féle autót és egyikkel sem volt ilyen gondom... Szerintem neked a rutinod nincs meg, itt nem az autó nagyságáról van szó!

2009. nov. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.

Semmi más nem segít! Meg persze egy jó oktató.


Remélem még nincs jogsid :)

2009. nov. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legegyszerűbb ha veszel pár plussz órát. Szerintem 4-5000ft/alkalom. Meglátja úgyis az oktató,hogy mi a probléma,ebben segít.Viszont ha van jogsid akkor oda ne menj vissza mert ez így tényleg nem biztonságos se a te,se más érdekében. Én szerintem nem érzed az autót.Hanyadikra mentél át a forgalmin?
2009. nov. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
nekem az oktatóm annó azt mondta h én megmutatom hogy kell, és az élet majd megtanít... jogsinál nem arra mennek az oktatók hogy te minél jobban vezess... hanem hogy minél hamarabb kikerülj a kezük közül... mindig elmondják h mihez viszonyíts stb... de az csak a rutinpályán illetve abban a városban/szituban érvényes a dolog... amúgy az életben szinte soha nem jön be amit akkor javasolnak...
2009. nov. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lassan csináld a dolgokat, és megerősítésképpen ki is szállhatsz megnézni hogy na hol tartasz!!


Egy idő után érezni fogod!!!


Ja mega másik, ne félj hogy összetöröd a kocsit, esetleg megpróbálhatsz érinteni is vele, én pl rendszeresen 3-4 cm re állok meg a kaputól mielőtt behajtanék, de volt már hogy érintettem, semmi nyoma nem marad...

2009. nov. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

: 11-02 23:11



Az oktatók arra mennek hogy minnél többször megbukj és minnél több kötelező pót órát adhassanak jó pénzért!

2009. nov. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy folyamatosan mozogjon a szemed. Ne csak egy pontot nézz a semmibe fókuszálva.

Valamint mindig oda nézz, ahova menni akarsz (pl. motorral a sávodat nézd, ne a veled szembe jövő Kamaz rendszámtábláját, mert garantáltan közlebb fogsz hozzá kerülni, plusz nem figyelsz arra, amibe mész).

Ha van a közeledben elhagyatott üres placc, parkoló, akkor a következőt is megteheted: fog üres pet palackokat, valamivel megtöltöd + teszel beléjük egy egy nagyobb botot, pálcát. Kimérsz kb. parkolóhelyeket, és gyakorolsz parkolni, "kacskaringózni". (a járműkezelési/rutinvizsga feladatait).

Végső soron menj el egy autósiskolához, és kérj egy oktatót, végy egy pár órát.

2009. nov. 14. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Buszozzál,vilamossozzál,trolibuszozzál akár metró és ne ülj autóba mások örömére !!!!:)
2009. nov. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!