Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért vannak felháborodva az...

Miért vannak felháborodva az autósok azon, hogy a rendőrök "lesből" fotóznak?

Figyelt kérdés
Ha egy sofőr szabályosan vezet, akkor hol van ebben a probléma? Ha meg szabálytalanul, akkor hogyhogy még ő van felháborodva, amikor megbüntetik?
2013. szept. 7. 16:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A gond ott kezdődik, hogy olyan helyeken van kint egy olyan tábla ahol semmi sem indokolja.


Pl: építkezés befejeződött és kint hagyják a 30-as táblát országúton. Bokorban már a rendőr figyeli.



Aki meg lakott területen nem tudja betartani az 50-et azt én lexarom. Meg országúton a 90-et. Azok megérdemlik.

2013. szept. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha kinyitod a szemed, akkor látod, hogy ott a tábla és lassítasz, nem? Engem legalábbis nem az szokott érdekelni, hogy miért nem kéne ott lennie a táblának, hanem hogy ott van és lassítani kell.
2013. szept. 7. 16:52
 3/14 anonim ***** válasza:
39%

"Pl: építkezés befejeződött és kint hagyják a 30-as táblát országúton. Bokorban már a rendőr figyeli. "


100 büntetésből van talán 1 ilyen is. Az, hogy csak erre utaznak, az egy óriási urban legend. Mint ahogy a kötelező büntetések is. Meg aztán, ha kintfelejtett 30-as tábla van... Akkor mi a szabályos? 30-cal menni, vagy felülbírálni a szabályokat?

2013. szept. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A sok kint felejtett tábla, aminek értelme nincs, 50 méteren kint egy harmincas tábla, semmi sem indokolja, se előtte, se utána, se a tábla alatt, hogy annyival kellene menni, de kint van, és nyitva a kassza.

Ha főúton 90 helyett 100-110-el megyek, de inkább 100-al, az még nem bünti ha fotóznak, de ha becsúszna, akkor szó nélkül fizetném be, de ha lakotton, egy kinthagyott harmincas táblánál van ez, de én az 50-et betartom, akkor már irritál.

Meg nem is a büntetésre vagyok kiakadva, hanem a mértékére.

3 éve 1 héten kétszer fotóztak, egyik lakott terülteten 70, másik lakott területen 72, a kisebb sebességtúllépés 30000 forint, a nagyobb 20 euró, egy olyan országban, ahol sokkal, de sokkal többet keresnek az emberek, mint itt

2013. szept. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2013. szept. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Lassan elérem az 1 millió km-t, de még nem találkoztam olyannal, hogy útépítés után kinn hagyott táblánál mértek volna. Igen, rengetegszer kinn van a 30-as tábla, gyakran hónapokig feleslegesen. De olyat még nem láttam, hogy ilyennél trafi állt volna.
2013. szept. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
De ha meglatsz egy epitkezes miatti 30-as tablat te nemtudod hogy kintfelejtett-e vagy tenleg epitkeznek feljebb - kiveve ha heljbeli vagy.Akkor viszont tudod hogy ott a tabla es megint erthetetlen hogy miert nem lassitasz.
2013. szept. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Mondjuk meg pont ott büntettek meg, és pont ott lakom, és pont tudom, hogy 1 hete befejezték a kiba**ott padka lerakást. Azért. Na meg amit még szeretek, amikor előttem 80-nal mennek, én mennék 90-nel, mit csinál az ember? Megelőzi, de nem 90-et betartva mert akkor egész egyenes nem lesz elég rá, főleg ha szembe is jönnek, tehát felnyomja 110-ig is, minél rövidebb ideig tartson az előzés. És mivel találkozik az illető? Trafival az útszélén.


Ja és mi az értelme? Ugyanannyi baleset van. Ez az igazán zavaró, hogy NINCS EREDMÉNYE.


Ne jöjjön nekem azzal senki, hogy statisztikailag kevesebb a baleset, mert az nem nézi meg, hogy mennyivel kisebb a forgalom is a szuper benzin/gázolaj áraknak köszönhetően.

Ha arányait nézzük, semmit se javult.


Felháborító, hogy azokat kell szopatni, akik 20-al átlépik forgalmi okokból, vagy csak kint felejtett tábla miatt, aztán én meg mindennap azt látom, hogy a falumban 50-es táblánál 100-al mennek el az átutazók. Érdekes, itt soha nem mérnek... Pedig ez veszélyesebb.


Na és aki 160-nal megy el országúton mellettem? Mintha állnék. Azokat se kapják el, és veszik el a jogsiját, hanem inkább lefényképezik, a marhája kifizeti a bírságot, és megy tovább 160-nal.


UTÁNAMENNI ÉS ELVENNI A JOGSIT.


Ez a megoldás. Persze ne 20-al átlépőktől vegyék el.

2013. szept. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%
8-as: a KSH oldalán fenn vannak az adatok, a balesetek számának csökkenése és az üzemanyag forgalom csökkenése is, meg tudod nézni. Elárulom előre: sokkal nagyobb jelentősége van a traffipaxoknak a halálos balesetek csökkenésében, mint gondolod. 2008-ban még emelkedett az üzemanyagfogyasztás, miközben harmadával csökkent a halálos balesetek száma.
2013. szept. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%
"Mondjuk meg pont ott büntettek meg, és pont ott lakom, és pont tudom, hogy 1 hete befejezték a kiba**ott padka lerakást." - tehat tudod hogy kint a tabla megis gyorsan hajtasz,es haragszol ha megbuntetnek...akor ki a h#lye? Olyan ez mintha szellel szemben p1salnal es haragszol hogy leh*gyozod magad nem?...de te nyugodtan b@ssz ki veluk-legkozelebb is menj 50-el a 30-as korlatozasnal (foleg ha tudod hogy kinn a tabla,de mar keszek a munkalatok)!!
2013. szept. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!