Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mire számíthat az az autós...

Mire számíthat az az autós akinek nincs érvényes kötelező felelősségbiztosítása és kárt okozott?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy nekem szept. 22. én nem adta meg egy autós az elsőbbséget és lett egy koccanás belőle a bal elejét kicsit be horpasztottam, 20km /h val mentem neki nem tudtam megállni belém jött, betét lapot nem adott rendőri intézkedés történt őt feljelentették és okt 15. én lesz egy kihallgatás a szabálysértési előadónál.


Idő közben kiderült hogy a nő személy nem rendelkezik kötelező felelősség biztosítással mert a cégem utána járt a rendőrség adott egy közlekedése baleseti igazolást amin a biztosítók neve címe autósok adatai stb.. fel van tüntetve.


És most rám akarja verni a nő a balhét hogy dudáltam direkt neki mentem stb.. igen ám csak busszal nem olyan egyszerű megállni, és tele tömött busszal nem satú fékezhetek mert az utasok össze törték volna magukat.


Én megtettem mindent a baleset elkerülése érdekében dudáltam neki intenzíven fékeztem féktávolságon belül jött ki az autó ilyen esetben mi lesz az eljárás?


Ez lehet akár bíróság is vagy ki mire számíthat esetlegesen jogsi rendszám elvét?

Aki jártas írja már meg kérem ha kell emailbe tudok küldeni képeket is köszi! :)


2013. szept. 26. 21:57
1 2
 11/17 Dörmögő ***** válasza:
Amiről én írtam hogy elvették a kolléga jogsiját ott céges autóval volt, és egy kereszteződésben nem adta meg az elsőbbséget. Biztosítás volt. Ez kb 3-4 éve volt.
2013. szept. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

oké értem értem hát ha én ilyen vagyok akkor adok egy betét lapot és le van tudva nincs ez a huza vona.

Egyébként szerinted itt lesz bírósági tárgyalás vagy a szabálysértési elő adó ezt le zárja és kész csókolom ?

Mire lehet számítani köszi ! :)

2013. szept. 27. 12:58
 13/17 anonim ***** válasza:
A szabálysértési előadó nyilván le fogja zárni, bíróságra csak akkor kerül az ügy, ha a nő megfellebezzi ezt a határoazatot.
2013. okt. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Értem köszi! :)

De van olyan amikor egyértelmű a helyzet és fellebezésnek helye nincs nem ? :D

2013. okt. 8. 21:38
 15/17 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, minden szabálysértési ítéletet joga van a megbírságoltnak megfellebbezni a bíróságon.
2013. okt. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Bocs, nem ítéletet, hanem döntést, ítéletet csak bíróság hozhat.
2013. okt. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nah jó de ha én vagyok a hibás akkor lapítok mint xar a fűben nem hogy még fellebezzek érted. :)
2013. okt. 11. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!