Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mire számíthat az az autós...

Mire számíthat az az autós akinek nincs érvényes kötelező felelősségbiztosítása és kárt okozott?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy nekem szept. 22. én nem adta meg egy autós az elsőbbséget és lett egy koccanás belőle a bal elejét kicsit be horpasztottam, 20km /h val mentem neki nem tudtam megállni belém jött, betét lapot nem adott rendőri intézkedés történt őt feljelentették és okt 15. én lesz egy kihallgatás a szabálysértési előadónál.


Idő közben kiderült hogy a nő személy nem rendelkezik kötelező felelősség biztosítással mert a cégem utána járt a rendőrség adott egy közlekedése baleseti igazolást amin a biztosítók neve címe autósok adatai stb.. fel van tüntetve.


És most rám akarja verni a nő a balhét hogy dudáltam direkt neki mentem stb.. igen ám csak busszal nem olyan egyszerű megállni, és tele tömött busszal nem satú fékezhetek mert az utasok össze törték volna magukat.


Én megtettem mindent a baleset elkerülése érdekében dudáltam neki intenzíven fékeztem féktávolságon belül jött ki az autó ilyen esetben mi lesz az eljárás?


Ez lehet akár bíróság is vagy ki mire számíthat esetlegesen jogsi rendszám elvét?

Aki jártas írja már meg kérem ha kell emailbe tudok küldeni képeket is köszi! :)


2013. szept. 26. 21:57
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Jah és a nő elméletileg egy nyugdíjas jogász vagy "jogász" ...
2013. szept. 26. 22:00
 2/17 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben mivel neked volt elsőbbséged nem kell paráznod semmitől.

Az ő esetére ezt találtam:

"bírság, melynek összege legfeljebb 100.000 Ft

kötelező biztosítás kötés esetén az adásvétel napjától vagy az előző kgfb szerződés díj nemfizetés napjától a fedezetlenségi díj visszamenőleges megfizetése

az Okmányiroda központilag a BM rendszer szerint észleli, hogy nincs a gépjárművére kötelező biztosítás, ezért a szerződés bemutatásáig kivonhatja a járművét a forgalomból!"


Azt nem hiszem, hogy a hölgy nyugdíjas jogász lenne, azok szerintem ekkora ökörséget nem csinálnak.

2013. szept. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

De elméletileg az tudod mi a vicces hogy a rendőrök ezt a helyszínen nem vették észre?

Vagy nem tudom amugy Dr. csak szolok a neve elött ott volt a Dr. És mondta hogy ő jogász-.. Azért kérdezem hogy még bíróság is lehet?

2013. szept. 26. 22:16
 4/17 anonim ***** válasza:

Nyugodtan belinkelheted az előzményeket:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztonsa..


És akkor mi van, ha jogász? Ki nem szarja le azt, hogy doktor?

Más is szokott pereskedni, nem csak az ügyvédek, aztán nem annak van ám igaza, akinek nagyobb a hangja!


Majd lesz egy határozat, azt majd megfellebbezi, aztán mégis jogerőre emelkedik. Ezért írtam, hogy minimum 6 hónap...

2013. szept. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább ezért a képért fog beperelni! :D

[link]

2013. szept. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Már azt elküldtem de annyira híres ez a kép hogy valahol láttam a googlén egyik kolléga jobban fotózta le.. nem semmi végén celeb lesz :DDDD
2013. szept. 26. 23:48
 7/17 Dörmögő ***** válasza:
100%

Ha nem volt felelősségbiztosítása akkor megbírságolják, plusz ki kell fizetnie az általa okozott kárt. Mi nem voltunk ott, nem tudhatjuk másodpercről-másodpercre hogy mi történt, de a képek alapján első nekifutásra egyértelműnek tűnik hogy a személyautós volt a hibás.

Egyébként nem értem én ezt a nőt. Ha jogász volt, meg Dr is akkor gondolom telne neki arra hogy befizesse a biztosítást. Na mindegy. Egyébként lehetséges hogy a kifizetések mellé még pár hónapra a jogsiját is elveszik.

2013. szept. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem hiszem hogy a jogsit ilyenért elveszik csak menni fog a húzavona meg a bíróság gondolom... Nagyon kíváncsi leszek hogy mi lesz hogy lesz én is.. :D
2013. szept. 27. 11:01
 9/17 Dörmögő ***** válasza:
Munkatársam jogsiját bevonták 3 hónapra mert vétkesként vett részt egy balesetben. Persze minden baleset más szituáció, de nem ritka a vezetéstől való eltiltás.
2013. szept. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

De mit követett el ?

Egy biztosítás miatt elvehetik a jogsit ezt nem mondjátok komolyan ? :o

De ez egy jogász nő szerintem nem lesz semmi vagy nyugdíjjas jogás nem tudom . :P

2013. szept. 27. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!