Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tanította meg az...

Miért nem tanította meg az oktatóm, hogy MINDIG nézzek bele a tükörbe, ha kanyarodok, ha kikerülök valamit, ha bármit csinálok?

Figyelt kérdés

Magamtól jutott eszembe.

Jó, logikus, nekem már tudnom kellett volna, de most esett le.

Eddig sose néztem bele e bal oldali tükörbe, csak ha sávot váltottam, és most esett le.

Mi van akkor, ha kanyarodok balra, és valaki előz?

Mi van akkor, ha kikerülök egy autót, de közben egy motoros menne el mellettem.

Mi van akkor, ha egy biciklist előzök, és jön egy mentős sziréna nélkül előzve a sort.


Mert eddig még sosem történt olyan, hogy kanyarodtam volna balra, és előztek volna, még sosem kerültek előztek, miközben kikerülök valakit, és még sosem előzőtt mentő végig sort sziréna nélkül.

De elgondolkoztam ezen.

És azóta az az első, hogy balra index, tükör, nem jönnek? Jó, kanyarodok!

De az oktatóm sose hívta rá fel a figyelmemet, hogy akkor is nézzek a tükörbe, ha balra kanyarodok! Vagy ha kikerülök valamit!

Pedig évek óta oktató.

Mégis miért?

És baj, hogy eddig nem használtam a bal tükröt, csak sáv váltásnál?



2013. szept. 27. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem azt tanítják, hogy hátra kell fordulni, váll felett kell elnézni hátra hogy nem jön-e semmi?

De amúgy nem ismerek olyat, aki ilyeneknél hátrafordulna, csak a tükör.

De jobbra forduláskor is csináld, mert volt már olyan hogy elbambult a biciklis, én meg csak annyit látok, pedig én nagyon jobbra tartok mindig, hogy biciklis már kb. 1 méterre van mögöttem, de duda, meg húztam balra az autót gyorsítás közben, aztán nem jött nekem. elakadásjelző, üvöltve kiszállok én i az autóból meg az utasom is, az meg csak annyit mondott hogy elbambultam meg ne "izéjjek" nem lett baj.

2013. szept. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dirtboy ***** válasza:

szerintem nem nézte hogy bele pillantasz e mert hát ez annyira magától értetődik hogy hihetetlen.

ő a saját kis tükrében látja hogy nincs veszély neked meg szerencséd volt.

ha lett volna egy kocsi melledet és úgy csinálod meg hogy nem nézel a tükörbe előzésnél vagy kikerülésnél akkor észre vette volna az oktató.

egyébként ja,hátra is kellene nézned,ezt neki is el kellet volna mondani valamint már az elméletnél tanulni kellet volna.

2013. szept. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az én oktatóm sem volt egy lángész.


én szinte mindig csak a középső tükröt néztem, és nem rémlik, hogy bármikor felhívta volna a figyelmemet, hogy általában a két szélsőt használjam.

lehet, hogy ez magától értetődő valakinek, de egy oktatónak szerintem az a feladata, hogy felhívja rá a figyelmet mindenképpen.



na mindegy. azóta már 14 éve vezetek.

2013. szept. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én mindig nézem a tükröt és hátra is nézek a holtterek miatt, meg a távolságokat is jobban mérem fel így egyelőre. Kezdő vagyok, de nem hinném hogy a későbbiekben kevésbé tartanám fontosnak ezt a mozdulatsort, életeket menthet.

Két oktatóm is volt, mindkettő szólt ha elfelejtettem. Vizsgán is lehet bukni egyébként emiatt.

2013. szept. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért nem tanította az oktatód? Mert nem tökéletes. Biztos lehetsz benne, hogy ezen kívül más fontos dolgokat is elfelejtett említeni.

A kresz könyvben egyébként benne van, tehát elvileg tudnod kéne az oktató segítsége nélkül is.

2013. szept. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azóta még jobbra kis ívben kanyarodáskor is belenézek a tükörbe, mióta majdnem elsodortam egy biciklist. Ugye állok a lámpánál, a kis kiegészítő lámpa pedig zöld, hogy mehetek jobbra. Biciklista barátunkra meg ugyan nem vonatkozik az a rohadt piros lámpa, így haladt megállás nélkül jobbra mellettem. A véletlennek köszönhetem, hogy tényleg nem lett baj, mert a magas járdaszegélyt figyeltem, hogy nehogy lepadkázzam a zsír új gyári felniket a szűk kanyarban, így vettem észre.. Satu, autó balra kormányoz. Én nem ordítottam le, meg nem is mentem utána a kerékkulcsot lobogtatva, de azért azt megjegyeztem, hogy legközelebb vegye figyelembe azt a piros lámpát, mert talán rá is vonatkozik.. Ezt csak azért írtam le, hogy mennyire kell figyelni a tükröt. Inkább nézz mindenfele, mert egy mozdulat, és megelőzheted az ehhez hasonló baleseteket.
2013. nov. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!