Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Telezöld. Ha balra kanyarodok,...

Telezöld. Ha balra kanyarodok, elsőbbséget kell adnom annak, aki szemből egyenesen jön. De ha egyenesen megyek?

Figyelt kérdés
Telezöld. Ha balra kanyarodok, elsőbbséget kell adnom annak, aki szemből egyenesen jön. De ha egyenesen mennék tovább, akkor elsőbbséget kell adnom annak, aki szemből balra kanyarodna? (azaz keresztez engem?)

2013. jún. 30. 10:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az egyenesen haladónak mindig elsőbbsége van a kanyarodóval szemben - hacsak hatósági jelzés másképp nem rendelkezik.
2013. jún. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Nem érzed, kérdező, hogy kicsit paradox, amit kérdezel...?
2013. jún. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Mindenkire ugyanazok a szabályok vonatkoznak a közlekedésben.

Ha ennyiből nem jössz rá a válaszra, akkor vissza kellene menni általános iskola első oyztályába, és megtnaulni olvasni, szöveget értelmezni.

2013. jún. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*osztályába, *megtanulni
2013. jún. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nyugi, srácok, csak most tanulom a dolgot. Persze, mondhatom magamnak azt, hogy logikus, hogy ha egyenesen megyek, akkor nekem van elsőbbségem, de én a SZABÁLYT akarom tudni, és nem meggyőzni magam valamiről, ami szerintem logikus, aztán vagy igaz, vagy nem. Jól akarok közlekedni. Szabályosan. Semmi tapasztalatom nincs. A segítséget ehhez megköszönöm, a fikázásból nem kérek.


A bizonytalanságom azért van, mert ahogy elképzelem magam előtt a dolgot, szerintem elég kaotikus lenne, hogy a balra kanyarodók megvárják az egyenesen jövőket, DE a szemből balra kanyarodók pedig megvárják az én irányomból egyenesen jövőket. Én ezt nem tudom elképzelni, mindenki a kereszteződés közepén várna a másikra...

2013. jún. 30. 11:14
 6/14 anonim ***** válasza:

Pedig a dolog pofon egyszerű: te magad is leírtad, hogy az egyenesen haladónak van elsőbbsége. Ennyi. Mindegy, hogy hogy hívják, milyen színű autója van vagy hány éves: ha egyenesen halad (az adott szituációban) akkor elsőbbsége van, ha keresztezi az egyenesen haladót, elsőbbséget kell adnia.


És igen, ott fog állni minden balra kanyarodó mindaddig, amíg az összes egyenesen haladó el nem ment. Nincs ebben semmi kaotikus.

2013. jún. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

" Én ezt nem tudom elképzelni, mindenki a kereszteződés közepén várna a másikra..."


Rajzold már le ezt a szituációt légyszi, szerintem elég nagy téveszmék vannak a fejedben...

2013. jún. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
OK. Ennyit akartam tudni. Köszönöm :)
2013. jún. 30. 11:28
 9/14 A kérdező kommentje:
Én erre gondoltam. Téveszmék nem kizártak. [link]
2013. jún. 30. 11:51
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, itt a balra kanyarodók mindig megvárják szépen, amíg egyenesen nem halad senki és akkor be tudnak kanyarodni balra. A két balra kanyarodó meg egymástól ugye elfér...
2013. jún. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!