Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Köteles vagyok bele nézni a...

Köteles vagyok bele nézni a visszapillantóba, ha balra kanyarodok?

Figyelt kérdés

Láttam videókban olyat, hogy kanyarodik be balra valaki, és előznek végig a sort, és bele megy a kanyarodóba.

Most nekem kell bele néznem a bal óldali vissza pillantóba, vagy az, aki előz annak kell meggyőződnie arról, hogy nem-e fordul valaki le?



2013. aug. 20. 13:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Irányváltás előtt meg kell győződnöd arról, hogy azt biztonságosan végre tudod hajtani. Vagyis bele kell nézned a tükörbe, mert ha telibe talál a hátulról érkező, a hajadra kenheted az okoskodást, hogy "hátdehát én szabályosan jöttem, neki kellett vón' figyelni".
2013. aug. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen!
2013. aug. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Bal index kirakása előtt Igen köteles vagy mert lehet h valaki már elkezdett előzni
2013. aug. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
"Meggyőződni" vagy köteles! Egyik módja, hogy belenézel.
2013. aug. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bal tükör+holttér a szabályos művelet, de nem sok olyan emberrel találkoztam aki a holtteret is nézné.
2013. aug. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Dörmögő ***** válasza:
100%
Mielőtt sávot váltasz szét kell nézned, és a másik sávra nem mehetsz rá addig amíg azt egy másik autó használja, függetlenül attól hogy a másik autó szemből, vagy hátulról érkezik. Tehát ha valaki megkezdte az autód előzését akkor a kresz szerint már nem kezdhetsz előzésbe, és nem kanyarodhatsz ki elé.
2013. aug. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Visszapillantóba be kell nézni ÉS hátra is kell pillantanod, hogy a holtteret is lássad.


Jobbra kanyarodásnál is így kéne eljárni az onnan előző biciklisek miatt.

2013. aug. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egy kicsit paradoxon helyzet van azért ebben. Elvileg ha valaki balra indexel, azt már nem lehet balról elkerülni/megelőzni.

Viszont befordulni nem lehet ha előznek.


Ugyebár a szabályos fordulás úgy jön létre, hogy először belenézünk a tükörbe, és ha nem előznek, akkor kirakod az indexet ÉS MEGINT belenézel.


Nos itt a paradoxon helyzet akkor van, ha több kocsisort előz valaki, majd az első belenéz a tükörbe és akkor még nem látta az előző autót, majd kirakja az indexet és utána is belenéz akkor meg látja hogy jön valaki. Na itt szabályparadoxon.


Viszont köteles vagy elkerülni a balesetet ezt is kimondja a kresz, tehát köteles vagy NEM BEFORDULNI. De csakis akkor ha már előznek.

2013. aug. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Dörmögő ***** válasza:

"Ugyebár a szabályos fordulás úgy jön létre, hogy először belenézünk a tükörbe, és ha nem előznek, akkor kirakod az indexet ÉS MEGINT belenézel."

Nem kell megint belenézni. Belenézek a tükörbe, és ha nem jön semmi akkor akár a tükörbenézés közben is kirakhatod az indexet. Táncsak megtalálod az indexkart odapillantás nélkül is.☺

2013. aug. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Egy kicsit paradoxon helyzet van azért ebben. Elvileg ha valaki balra indexel, azt már nem lehet balról elkerülni/megelőzni.

Viszont befordulni nem lehet ha előznek. "


Nincs semmi paradox ebben. Attól, hogy kirakja az indexet még nem biztosítja elsőbbségét. Könnyen megtörténhet, hogy indexelés előtt már valaki elkezdte az előzését. Arról meg ne is beszéljünk, ha nem indexel, vagy az őt követő nem tartja be ezt a szabályt.

2013. aug. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!