Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit akart ez az idióta nő?...

Mit akart ez az idióta nő? Miért erőszakoskodott? Végül csak Ő járt rosszul.

Figyelt kérdés

Vannak szűk utcák, mikor még árok is van, vagy parkoló autó közel a kereszteződéshez, vagy oszlop, tehát 2 autó nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem férne el egymás mellett.

És ha jönnék ott ki a főútra, de onnan meg kanyarodnának be oda ahol vagyok én, akkor nem vagyok köteles vissza tolatni nem?

Mert egy hülye pcsa rám fordult, és mutogatott, hogy guruljak csak hátra...

Úgy, hogy mögöttem volt egy parkoló autó, és ugye épp hogy kikerültem a parkoló autót, betudtam húzódni az útca jobb oldalára.

Én meg szépen mutogattam, hogy menjen csak Ő vissza a főútra, én nem fogok tolatgatni nem is tudtam volna.

Végül vissza tolatott, de mutogatott.

De most nem vagyok köteles vissza tolatni sehova ilyenkor nem?



2013. okt. 5. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

Hol?

2013. okt. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

Úgy tudom ilyen esetben ,nem kényszeríthet tolatásra,mert az egy sokkal bonyolultabb veszélyesebb manőver, el kell engednie téged és utána kanyarodhat.

Eleve nem kanyarodhatna rá egy olyan útra ahová nem tud behajtani és kilóg a kocsija keresztbe az útra.

A női vezetők sokszor azt hiszik ,hogy attól hogy az ajtóban előre engedik őket, a közúton is így működik a dolog, aztán majd rájönnek ,hogy mégsem...

2013. okt. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Neki volt igaza, nem neked. Ő jött a védett úton.

A hely pontos ismerete nélkül azt nehéz eldönteni, hogy az igaza mellé hülye volt-e, vagy sem. Ha lekanyarodás előtt látta a szitut, akkor célszerűbb lett volna, ha kienged, nem ragaszkodik görcsösen az elsőbbségéhez. Ha a főútról nem láthatta, akkor meg valahogy közösen kell megoldanotok. Ha az a te tolatásod, akkor úgy.


Első! Nem értem a logikádat. A nőnek kellett volna visszatolni a főűtra? Viccelsz.

2013. okt. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6%
Miért ne tolathatna ki a nő főútra,ha megadja az ott közlekedőnek az elsőbbséget? Bár a gyakorlatban a kérdezőnek "illik" visszatolatnia,és beengednie..
2013. okt. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4: olvasd el kérlek szépen azt is miről van szó.

2. azt írja, hogy a főútról érkező nem kényszerítheti tolatásra a mellékútról érkezőtt.

Erre kérdeztem vissza, hogy akkor ezek szerint az elsőbbséget adni kötelese kényszerítheti a védett útról jövőt?

2013. okt. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

pl ha valaki jön kifele egy kapubehajtóból ,ami csak 1 kocsi széles,akkor neki elsőbbséget kell adnia a főúton jövőknek amire rákanyarodik.

DE ha ott áll és vár hogy mehessen és valaki a főútról be akar kanyarodni a behajtóba , nem kényszerítheti ,hogy visszatolasson , mivel a főúton haladó nem is kanyarodhat rá amíg nem biztosított a továbbhaladása. Ez a mellékútnál ugyanaz a szitu csak hátha így érthetőbb.

2013. okt. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Hány éves vagy? Mióta vezetsz?

Hetente egyszer, kétszer előfordul velem hasonló helyzet. Mindig "kulturáltan" meg tudjuk oldani. Pillanatok alatt felmérjük melyikünk van kedvezőbb helyzetben, aki enged.

2015. máj. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!