Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg ennyire rosszul...

Tényleg ennyire rosszul közlekedünk/parkolunk?

Figyelt kérdés

[link] - legalább 22 oldalas, de valójában ennél több a szabálytalankodó az utakon.

Szerintetek mit lehet tenni ellene?

Hozzáteszem, én nem csak az autósok egy részére értem, hanem mindenkire, a KRESZ nem kivételez a gyalogosokkal szemben sem, illetve a biciklisekkel sem. Azt is megjegyzem, hogy nem szabályt követő droidkodásra gondolok, hanem arra, hogy legalább legyünk figyelmesek a másikra.

Az én meglátásom szerint, már általánosban is tanítani kell a közlekedési ismereteket (bár mintha ezt már kezdenék bevezetni - mindenhol).

Az építéseknél is lenne értelem, valamilyen szankciónak? (hogy megoldják a parkolási nehézségeket).


2011. ápr. 16. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:

" Tényleg ennyire rosszul közlekedünk/parkolunk? "


Tényleg.

De mindent mást is rosszul csinálunk . Rossz a helyesírásunk,rosszak a táplálkozási szokásaink,rossz a beszédkultúránk, alacsony az állampolgári fegyelem,rosszul-nem egészségesen étkezünk, és ezeket a végtelenségig lehetne sorolni.

2011. ápr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha kocsiba ülök néha úgy érzem háborúba indulok de minimum egy törtető túlélő versenyre. Amikor lakott területen belül 70-nel haladva a belső sávban villog a seggembe a Suzukis aki aztán település vége tábla után "büntetőfékez" amikor irányjelző nélkül bevágnak elém olyan szorosan,hogy ha nem fékezek koccanunk,ha a mobiltelefonáló úgy kóvályog előttem mintha szűk volna a sáv,amikor a tinilány a barátnőivel mobillal filmezve azon mulat,hogyan reagálják le amikor "beijeszt" a kormányt hirtelen mozdulattal oldalra rántva ..... Amikor a tavalyi autóm mind a négy sarkát meghúzták az áruházak parkolóiban (persze sosem hagytak elérhetőséget) és az ajtókat szinte behorpasztotta a sok nekib@szkodás.

Nos akkor elköltözhetsz külföldre ahol jobb a közlekedési morál,megtérhetsz és a Bibliával a hónod alatt megbocsátod felebarátaidnak az ellened irányuló vétkeket . Vagy veszel egy 20 éves ütött-kopott 200 lóerős terepjárót és megmutatod,hogy az erősebb kutya b@szik ! :p))

2011. ápr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos igen. Én egyféleképpen tudom ezt leküzdeni: sztoikus nyugalommal. Én egy szangvinikus heves vérmérsékletű pali vagyok, aki régebben egy két lábon járó idegösszeomlás voltam, ha közlekedni kellett.

Aztán felvettem egy flegma, teljesen passzív és közönyös hozzáállást, azóta érzem nyugodtan magam az utakon. Ez annyit tesz, hogy igyekszem szabályosan közlekedni. Tehát nálam az indexelés sosem volt gond, soha nem fordult elő velem, ahogy ma divat, hogy nem indexelek, ha kanyarodok, leállok, sávot váltok stb. Viszont: kiirtottam magamban az elvárásokat. Régen a plafonon voltam, hogyha elengedek valakit és képtelen egy kis gesztussal megköszönni. (pl vészvillogó felvillantás vagy kezecske) Ma már, ha épp olyanom van, hogy elengedek valakit, akkor csak akkor teszem, ha szívesen teszem és odaszánom. Meg sem nézem, hogy mit reagál, reagál-e vagy sem. Nincs elvárás, nincs csalódás.

Az úton pedig magamnak közlekedem. Nem másnak. Tehát ha valaki jön a seggembe, és tudom, hogy amúgy én jól közlekedem, márpedig 20 éve vezetés után már azért ezt fel tudom ismerni, akkor egyszerűen nem foglalkozom vele. Ha nem tart követési távolságot, az legyen az ő gondja. Ha valaki erőszakoskodik, nem veszem észre (direkt), volt egyszer egy pali, aki elém akar vágni, de nem tudott. Beállt mögém és a tenyere élével sikálta az ádámcsutkáját és habzott a szája (elvágomatorkodköcsögwazzeg), láttam a szemem sarkából a tükörben, de úgy tettem, mint aki észre sem veszi. Nem tud mit csinálni. Mondjuk én viszont sosem vagyok bunkó. Mindig index, nem vágok be senki elé, ha netán hibázok, megköszönöm a türelmet, stb. De egyszerűen eljutottam oda, hogy nem terhelem magam azzal, hogy örökké felháborodjak. Kivel szúrnék ki?

2011. ápr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, kinek mi a rossz. Olvasd el itt a Kínáról szóló részt: autozz.blog.hu Legutóbbi, vagy majdnem legutóbbi poszt. Én már csak az olvasásától a hajamat téptem, ha ott kellene vezetnem, tuti rövid időn belül meglincselnék valakit, annyira ideges lennék.:D
2011. ápr. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rosszabb a helyzet mint máshol... Sőt túl sok a szabály!..

Pesten meg azért van annyi idióta helyre való parkolás mert régi a belváros és keskenyek az utcák nincs hely.


1 kép..

BMW ..

Aútópályán megy! kit veszélyeztet? Németországban például az A1 es autópályán nincs sebességlimit. Azzal az autóval 212-vel menni biztonságosabb mint suzukival 70el. állítom hamarabb megáll 200ról mint a suzu 70 km/h ról. Belefutott majjd megbírságolják ennyi.. Mit akarsz még?

A két zebrában parkoló autó meg külföldi.Láthatod a rendszámról . Ergó akkor mi van a magyarokkal? mért szabálytalanok?

A furgonos kép.

Nézd már meg a rendszámát ember.. Rendőrautó!! Mennek valakit elkapni és sehol egy üres parkoló hol álljon meg?

(az a kék bóbita a tetejn megazért van hogy átmehessen a piros lámpán ha villog. Képzeld el az is szabálytalan!

A fenébe a menő is átmehet...! Tényleg mi??! Nem volna neki szabad?


Következő kép. nő sétál át a bicikliúton amit gyalogosjárdára festettek föl hanem tűnt volna föl. A gyalogosok mindig kóricálnak minden felé.


Aztán pár fotó balesetről. megjegyzem a kocsi tetejét a tűzoltók szokták levágni hogy a mentősök hozzáférjenek a sérültekhez. figyelmetlenség mindig akad! A furgonos látszik hogy sávotváltott a piros autó szaladt bele. A furgonos valószínűleg fáradt volt mert ezek a sofőrök mennek látástól vakulásig. de a másik is figyelmetlen lehetett ha nem fékezett. ennyi..


Aztán sebességtúllépés pár autóval.

De látszik hogy a legtöbben csak kigyorsítottak mert mögöttük előttük autó van úgyis lassítaniuk kell.

Trafi rejtve persze..


Aztán van egy kép. ez tetszik ez jellemzi Magyarországot...

legfelső kép luxus BMW gazdagság stb 211km/h ( felirat sebesség túllépés 130ezerért!!!

Van egy suzuki fotó lejjebb 124Km

(Felirat) sebességtúllépés 200ezer Ft ért.

Ezekszerint ebből azt lehet levonni hogy aki gyorsabb és gazdagabb az kevesebbet fizet .. hmm.. érdekes mi?

Ezen gondolkodj el inkább..

Meg azon hogyha megy egy roma az úton és lekésel ő 5 évet kap te ugyanezért 28 at..

Meg azon hogy emberek mennek önhibájukon kívül az utcára a télbe a bankom miatt. Ezen gondolkodj el!

És azon hogy vannak olyan környékek pesten ahol sötétedés után normális ember nem mer közlekedni még tööbbedmagával sem. Ezen gondolkodj el barátom. ne azon hogy hogy jövünk megyünk ebbe a kicsi ámbár annál élhetetlenebb és drágább országba!

2012. szept. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

22.53-nál a pont! Tényleg,aki úgy érzi, hogy háborúba indul,mikor autóba ül,az miért teszi? Vagy miért nem gondolkozol el azon, hogy lehetne enyhíteni a stresszes helyzeteden?

Én egész nap a városban közlekedek,de nem vagyok sem idegbeteg,sem háborúba készülő. Egyszerűen megyek A-ból B-be,majd vissza,oszt kész. Se több,se kevesebb...ez a mai közlekedés,alkalmazkodni kell,ennyi.

2012. szept. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Szerintem nem rosszabb a helyzet mint máshol... Sőt túl sok a szabály!.."

Ha kevés a szabály, akkor az a baj!


"Pesten meg azért van annyi idióta helyre való parkolás mert régi a belváros és keskenyek az utcák nincs hely."

Mindig a kifogás, pedig a Belvárosban egyre több a parkoló, csak nem az utcán.


"1 kép..

BMW ..

Aútópályán megy! kit veszélyeztet? Németországban például az A1 es autópályán nincs sebességlimit. Azzal az autóval 212-vel menni biztonságosabb mint suzukival 70el. állítom hamarabb megáll 200ról mint a suzu 70 km/h ról. Belefutott majjd megbírságolják ennyi.. Mit akarsz még?"

Németországon belül mekkora távok vannak? Kicsivel nagyobbak, mint minálunk, így nem csoda, hogy ennyivel mehetnek. Franciáknál a vonat is gyorsabb, mint minálunk.

A másik meg: miért éppen baleset után jöjjön a bírság?


"A két zebrában parkoló autó meg külföldi.Láthatod a rendszámról . Ergó akkor mi van a magyarokkal? mért szabálytalanok?"

Rendszám. Mintha nem mehet magyar ember, külföldi rendszámú személygépkocsival. De ha már itt tartunk, ott is van egy olasz poszt.


"A furgonos kép.

Nézd már meg a rendszámát ember.. Rendőrautó!! Mennek valakit elkapni és sehol egy üres parkoló hol álljon meg?

(az a kék bóbita a tetejn megazért van hogy átmehessen a piros lámpán ha villog. Képzeld el az is szabálytalan!

A fenébe a menő is átmehet...! Tényleg mi??! Nem volna neki szabad?"

Rendőrökkel (is) kivételezni kell - mi?

Amúgy meg: van egy parkolóhely a sarki kis közértnél. Ott ritkán parkolnak az autók, bezzeg a járdára meg felállnak, ami azért szép, mert oda tettek még korlátot is (azt meg le is döntötték).


"Következő kép. nő sétál át a bicikliúton amit gyalogosjárdára festettek föl hanem tűnt volna föl. A gyalogosok mindig kóricálnak minden felé."



"Aztán pár fotó balesetről. megjegyzem a kocsi tetejét a tűzoltók szokták levágni hogy a mentősök hozzáférjenek a sérültekhez. figyelmetlenség mindig akad! A furgonos látszik hogy sávotváltott a piros autó szaladt bele. A furgonos valószínűleg fáradt volt mert ezek a sofőrök mennek látástól vakulásig. de a másik is figyelmetlen lehetett ha nem fékezett. ennyi.."



"Aztán sebességtúllépés pár autóval.

De látszik hogy a legtöbben csak kigyorsítottak mert mögöttük előttük autó van úgyis lassítaniuk kell.

Trafi rejtve persze.."

Itt lehet, de ahol minimum, 40 km/h-val többet mennek a megengedettnél, azért az már túlzás. Ja és a rendőr már azért sem elnéző, mert terhes nőt szállítanak.


"Aztán van egy kép. ez tetszik ez jellemzi Magyarországot...

legfelső kép luxus BMW gazdagság stb 211km/h ( felirat sebesség túllépés 130ezerért!!!

Van egy suzuki fotó lejjebb 124Km

(Felirat) sebességtúllépés 200ezer Ft ért.

Ezekszerint ebből azt lehet levonni hogy aki gyorsabb és gazdagabb az kevesebbet fizet .. hmm.. érdekes mi?

Ezen gondolkodj el inkább.."

Nem én szabom ki a bírságot, de a kerületünkben is van olyan ember, aki jogsi nélkül vezet, de a rendőrök rájuk sem néznek.

Ja és ha akarsz egy valós helyzetet, akkor tessék:

az egyik ismerősöm határőr volt (Ukrán határ mentén). A nagy ellenőrzések ellenére van egy pár rendszámú autó, aminél azt mondják, hogy csak köszönni kell neki és simán továbbengedni. Mi ez, ha nem a maffia?


"Meg azon hogyha megy egy roma az úton és lekésel ő 5 évet kap te ugyanezért 28 at.."

8 év - 8 ker általános iskolában... . Azt hiszem, nem kel sokat hozzátennem, hogy miket tapasztaltam anno...


"Meg azon hogy emberek mennek önhibájukon kívül az utcára a télbe a bankom miatt. Ezen gondolkodj el!"

Nekem is van kölcsönöm és minimálbéren vagyok.


"És azon hogy vannak olyan környékek pesten ahol sötétedés után normális ember nem mer közlekedni még tööbbedmagával sem. Ezen gondolkodj el barátom. ne azon hogy hogy jövünk megyünk ebbe a kicsi ámbár annál élhetetlenebb és drágább országba!"

Van ahol, még fényes nappal sem biztonságos a helyzet, ezzel én is tisztában vagyok.

Az utolsó pár mondatoddal tereled a szót a valós helyzetről. Problémák mindenütt vannak, hajléktalannal máshol is találkozhatsz, de akkor is: próbáljunk meg kulturáltan közlekedni. Arra nincs mentség, hogy azzal próbálnak kibújni a felelősség alól, hogy "nem tudom, ki vezette az autót." (Tudom, ezt már nem lehet eljátszani).

2012. szept. 20. 09:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!